Czym jest projekt BABIE LATO?


BABIE LATO to muzyczny projekt specjalny trasy festiwalowej Santander Letnie Brzmienia, który pokazuje, jak bardzo różnorodną energię mogą mieć kobiety. W 2023 roku odbyła się premierowa edycja BABIEGO LATA, którego liderką i pomysłodawczynią nazwy była Natalia Kukulska. Artystka zaprosiła do współpracy artystki będące nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mające swój głos poza nią: Mery Spolsky, Bovską, Margaret i Zalię. BABIE LATO nagrało dwa single i teledyski, odsłuchany ponad milion razy na Spotify „Cudowne lata” i cover „Venus”.

Jakie artystki tworzą BABIE LATO?

Kontynuując misję łączenia kobiet poprzez muzyczne doświadczenia, tegoroczna edycja przenosi w świat młodości, łobuzerstwa i odważnych brzmień. Druga edycja projektu specjalnego Santander Letnie Brzmienia BABIE LATO należeć będzie do jego liderki Brodki oraz zaproszonych przez nią artystek Margaret i Rosalie.

Artystki reprezentują szeroki wachlarz gatunków, od popu, przez rap po muzykę housową i new disco, z sentymentalnymi odniesieniami do ikonicznych brzmień końcówki lat 90. i 2000. „W każdym koncercie pojawią się również gościnie specjalne – kobiety, koleżanki z utworami, które ukształtowały naszą muzyczną wrażliwość. BABIE LATO jest dla nas okazją do podróży sentymentalnej, powrotu do kawałków z naszych nastoletnich lat” – mówi Brodka. „BABIE LATO 2024 będzie babskie, dziewczyńskie, łobuzerskie i wesołe. Będzie all together! A na scenie sama siostrzana energia”.

Gdzie wystąpi BABIE LATO?

Artystki pracują obecnie nad wspólnym utworem, który będzie hymnem BABIEGO LATA 2024. Premiera planowana jest na przełom kwietnia i maja, towarzyszyć jej będzie także produkcja teledysku. BABIE LATO zagra we wszystkich sześciu miastach na trasie Santander Letnie Brzmienia 2024.

KRAKÓW / 5-6.07 / Parkowa

WROCŁAW / 12-13.07 / Pola Marsowe

KATOWICE / 26-27.07 / Strefa Kultury

WARSZAWA / 9-10.08 / Tor Służewiec

ŁÓDŹ / 16-17.08 / Skwer przy ulicy Lutomierskiej

POZNAŃ / 30-31.08 / Park Cytadela

Santander Letnie Brzmienia to festiwalowa trasa w 6 miastach, 12 festiwalowych dni, ponad 100 koncertów i 100 godzin najlepszej polskiej muzyki. Festiwal odbędzie się w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Tegoroczny program będzie równie przebojowy i porywający do tańca, w 2024 roku zagrają m.in. MROZU, Daria Zawiałow, Vito Bambino, Zalewski, Artur Rojek, Nosowska, Kacperczyk, Kaśka Sochacka, Sorry Boys, Poluzjanci, Natalia Przybysz, LemON, Mery Spolsky, Zalia, Rubens, Rosalie., Kortez, Bartek Królik, Lordofon, Natalia Kukulska, Dawid Tyszkowski, Daria ze Śląska, Margaret, IGO, BABIE LATO

 

Organizatorem festiwalu Santander Letnie Brzmienia 2024 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Eventim, Tor Służewiec, Urząd Miasta Łódź i Miasto Katowice. Patroni medialni: RMF FM, Zwierciadło, Elle, Onet. Sponsor główny: Somersby. Sponsor tytularny: Santander Bank Polska.

Karnety dostępne są w sprzedaży do wyczerpania puli biletów early bird na www.letniebrzmienia.pl. Posiadacze aplikacji Santander Bank Polska mogą kupić bilety w regularnej cenie z 20% zniżką.