Chwilę temu pisaliśmy o tym, że w restauracjach McDonald's (i to w Polsce!) plastikowe słomki zostaną zastąpione ich papierowymi odpowiednikami. Teraz okazuje się, że sieć restauracji idzie o krok dalej i proponuje swoim klientom wege menu

Zobacz też: McDonald’s rezygnuje z plastikowych słomek>>

Czy w McDonald's wegańskie jedzenie będzie oznaczało coś więcej niż frytki albo wege burger w postaci bułki z liściem sałaty? Wszystko na to wskazuje! Nowa oferta McDonald's w Wielkiej Brytanii ma zawierać w sobie wege potrawy dla dzieci i dla dorosłych. W menu dla najmłodszych znajdzie się Happy Meal Veggie Wrap - tortilla z kotlecikami z groszku, pomidorów i ryżu zamiast mięsa oraz czerwonym pesto, sałatą i keczupem. Dorośli będą mogli spróbować jej powiększonej wersji, czyli Spice Veggie Wrap o podobnym składzie, ale z dodatkową czerwoną cebulą i ostrym sosem oraz wege burgera Vegetable Deluxe w nowej odsłonie (był już wcześniej dostępny). 

Czytaj: McDonald's w Walentynki? Rok temu restauracja stworzyła trzydaniowy zestaw dla zakochanych>>

Wege menu w McDonald's to efekt współpracy brytyjskiej filii restauracji i The Vegetarian Socienty. Okazuje się jednak, że jest pewien szczegół, który musicie znać, jeśli unikacie produktów odzwierzęcych. Nowa karta nie będzie do końca wegańska - do przygotowania tortilli zostało użyte (niestety) krowie mleko.