Diana Spencer to jedna z tych niekwestionowanych ikon stylu, których sława nie gaśnie - a kobiety, bez względu na wiek, uwielbiają czerpać z jej kreatywnego podejścia do własnej garderoby. Nie bała się odważnych decyzji: także tych modowych, o których dyskutowano jednocześnie w pałacu Buckingham oraz w kolorowej prasie i na spotkaniach towarzyskich. Śledziła trendy, przyjaźniła się z ludźmi mody, uwielbiała Catherine Walker i Versace oraz nigdy nie przepuszczała okazji do wyrażenia siebie poprzez ubiór. To z jej powodu Brytyjki ścinały się na krótko i ustawiały w kolejkach do fryzjera, by zrobił trwałą oraz nosiły kolarki do dresowych bluz i sweterki w owce. Lady Di była inspiracją w swoich czasach i w 2021 roku wciąż nią jest. 

7 trendów modowych, które wylansowała księżna Diana>>

Wylansowała wiele trendów, które... dalej są aktualne.

To ona spopularyzowała sukienki z odkrytymi plecami (w jednej z nich wybrała się nawet na premierę filmu "Powrót do przyszłości"!), wspomniane już biker shorts, biżuterię z perłami, ubrania z swoje ukochane kropki i groszki, dżinsy z wysokim stanem - czyli po prostu mom jeans, bufki i szerokie rękawy, a także oversize'owe męskie marynarki. Brzmi jak dzisiejszy przegląd Instagrama albo zdjęć mody ulicznej z największych stolic mody, prawda? Dodajmy do tego jeszcze, że księżna Diana uwielbiała torebki i miała w swojej garderobie kilka prawdziwych perełek od największych domów mody. PS Podpowiadamy też, gdzie kupić podobne.

One dress show: Księżna Diana i jej "revenge dress". Co naprawdę oznaczała "sukienka zemsty" Lady Di?>>

Księżna Diana: torebka Lady Dior

Diana pokazywała się z nią wielokrotnie: między innymi podczas spotkań charytatywnych w Wielkiej Brytanii czy podróży do Argentyny. Niewielka torebka z rączką była znana pierwotnie jako Chouchou, ale dzięki wielkiej sympatii do niej księżnej, szybko została przechrzczona na Lady Dior. Spencer rozsławiła ten model tak bardzo, że dziś nieustannie kojarzy się z królewskim stylem. Małe czarne torebki znajdziecie też w sklepie ELLE:

Książna Diana: torebka Versace w fakturę krokodyla

Czarna, ze złotym okuciem i charakterystyczną fakturą krokodyla - taka była jedna z ulubionych torebek Diany Spencer z metką Versace. Nosiła ją w drugiej połowie lat 90., by uczcić przyjaźń z włoskim projektantem.

Księżna Diana: biała pikowana torebka Chanel

Klasyk w szafie Lady Di - geometryczna biała torebka z rączką i ozdobnym pikowaniem, najlepiej od Chanel. Księżna uwielbiała ją zestawiać z pastelowymi marynarkami i kolorowymi garniturowymi kompletami oraz dobierała kolorystycznie do butów. 

Księżna Diana: brązowa torebka Lana Marks

Tę torebkę zaprojektowała bliska przyjaciółka rodziny królewskiej - Lana Marks. Model powstał z myślą o księżnej Dianie, która osobiście złożyła zamówienie u projektantki (i zdecydowała się kupić jej kilka wersji kolorystycznych). Torebkę wciąż można dostać, ale jej cena jest zawrotna, bo wynosi około 10 000 funtów.

Księżna Diana: torebka Gucci bamboo 

Z tą torebką Diana widywana była wszędzie - na bardziej oficjalnych wyjściach czy po prostu zakupach w Londynie. Model w przygaszonym brązie zestawiała z białą prostą sukienką i ciemnymi okularami przeciwsłonecznymi, łączyła z dresową śliwkową bluzą i ukochanymi kolarkami, dodawała do duetu kremowa marynarka plus jasne dżinsy. Co ciekawe, niedawno Gucci wypuściło unowocześnioną wersję tej torebki. Dostała ona imię na cześć swojej wiernej fanki: Gucci Diana.

Gucci wprowadza do sprzedaży słynną torebkę ze swojego archiwum z lat 90. Chodzi o ukochany model księżnej Diany>>