Księżniczka Eugenia zadaje szyku w zamszowych kozakach

Księżniczka zdecydowała się na oślepiająco biały trencz od Reiss, przewiązany w talii na dzianinowej sukience sweterkowej w piaskowym kolorze. Dopełnieniem jej stylizacji była śnieżna fedora od Emily London, ozdobiona wąskim brązowym skórzanym paskiem. Podtrzymując neutralną tonację, dodała do stylizacji torebkę M2Malletier w kolorze szampana ze złotą rączką - ale to jej wybór butów naprawdę przyciągnął naszą uwagę.

Księżniczka Eugenia na wyścigach Cheltenham Max Mumby/Getty Images

Eugenia zdecydowała się na parę zaprojektowaną przez Penelope Chilvers, markę uwielbianą przez samą księżną Walii. Słynąca ze swojego nienagannego gustu Middleton jest wierną fanką Penelope Chilvers od ponad dwóch dekad - tak, zanim jeszcze była cźłonkinią rodziny królewskiej! - i często można ją dostrzeć w jej ukochanych Penelope Chilvers Standard Tassel Knee High Boots.

Penelope Chilvers Boot/mat.prasowe

Wygląda na to, że Eugenia idzie w jej ślady - na wyścigi wybrała bardzo podobne zamszowe botki Penelope Chilvers Burford.

Penelope Chilvers Burford Suede Boot/mat.prasowe

Mini-zjazd rodzinny na wyścigach konnych

Księżniczce towarzyszył jej mąż, Jack Brooksbank, który prezentował się równie elegancko. W prostym, ale wyrafinowanym szarym garniturze w połączeniu z krawatem w kolorze limonki, Jack doskonale uzupełniał stylizację Eugenii, gdy pozowali do zdjęć paparazzi. Do pary dołączyli później ich królewscy kuzyni, Zara i Mike Tindall, wraz z królową Camillą.

Festiwal, który przemianował swój drugi dzień z "Dnia Kobiet" na "Stylową Środę", miał na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i slow fashion. Rzecznik prasowy Cheltenham powiedział, że częścią tego wydarzenia było propagowanie zrównoważonego rozwoju, promując "szybkie konie, powolną modę". Uczestnicy wyścigów byli zachęcani do wybierania mody przyjaznej dla środowiska, prezentując osobisty styl za pomocą używanych ubrań i elementów garderoby, które nosili już wcześniej.