Modne torebki 2022: szklane modele glass bags

Kto by się spodziewał, że wrócimy do trendu na przezroczyste i transparentne dodatki? Wciąż pamiętamy plastikowe szpilki, które śmiało lansowała rodzina Kardashian-Jenner, a także przezroczyste plecaki z ery indie sleaze, czy torby Chanel Flap i Fendi, które eksponowały swoje wnętrze oraz clear bags z PVC z metką Celine. Tymczasem wystarczył jeden pokaz mody, żeby prześwitujące torebki wykonane ze szkła stały się obiektem pożądania tłumów. Wszystko za sprawą Coperni.

Francuski dom mody w ostatniej kolekcji zaproponował nową wersję swojej klasycznej torby Swipe (nazwa nieprzypadkowa - wygląd inspirowany jest funkcją odblokowywania telefonu!), która dzięki nowatorskiemu materiałowi przypomina prędzej eksponat z muzeum sztuki współczesnej niż praktyczny dodatek. Coperni unowocześniając swój projekt nawiązało współpracę z firmą Heven, założoną przez Breannę Box i Petera Duponta, która samodzielnie tworzy przedmioty z dmuchanego szkła. Swipe bag została wykonana z jednego kawałka, a następnie powstały w niej wwiercenia oraz otwarcie nożyczkami, które pozwoliło na wkładanie do niej rzeczy. Tak, mimo futurystycznego i rzeźbiarskiego wyglądu, torebka spełnia swoją praktyczną funkcję. Torby są zaprojektowane w wersji stuprocentowo przezroczystej, mlecznej z gradientem czy barwionej jak okulary przeciwsłoneczne i z odbiciem lustrzanym; wybrane rączki zdobią rogi.

Lista 11 modnych rzeczy, w które warto zainwestować w kwietniu 2022. To wszystkie ubrania, torebki, buty i akcesoria, o których marzymy w tym miesiącu>>

Szklana torebka Coperni / GettyImages

Premierę miały na wybiegu jesień-zima 2022/2023, ale wszyscy chcą je nosić już teraz. Zdjęcia Gigi Hadid w różowej sukience, która trzyma w dłoni to maleńkie dzieło sztuki, szybko stało się viralem i opanowało Instagram.

A potem glass bags poszły w świat. Najpierw jedna zwróciła na siebie uwagę w stylizacji Doja Cat na czerwonym dywanie Grammy (piosenkarka wybrała błękitną suknię Versace i dopasowaną do niej kolorystycznie Swipe), a niedługo później jeszcze raz - bo gdy gwiazda odbierała nagrodę w kolejnej stylizacji, również towarzyszył jej dodatek Coperni, tym razem w opcji z diabelskimi rogami. Co więcej, tego wieczoru głośny projekt zabrała na galę ze sobą inna artystka, Tinashe.

7 „niemodnych” rzeczy, za którymi szaleją influencerki. Nie ma ich w najnowszych trendach, a i tak wszyscy chcą je mieć>>

Doja Cat z torebką Coperni na Grammy 2022 / GettyImages

Niedawno swój własny egzemplarz zapewniła sobie Kylie Jenner. Lista zapewne za chwilę się wydłuży, kiedy glass bags Coperni trafią do oficjalnej sprzedaży. Ich cena szacowana jest na około 2700 USD. Czy przyjmą się jako długofalowy trend? O tym przekonamy się pewnie niedługo, jeśli przezroczyste torebki zaczną na nas zerkać z witryn popularnych sieciówek.

Te rzeczy będą modne w 2022 roku. Oto najważniejsze nowe trendy według Pinteresta>>