O serialu "Halston" plotkowano od dawna, ale producenci tego tytułu dotąd nie ujawniali żadnych informacji. Aż do teraz! W końcu możemy zobaczyć pierwsze zdjęcia z planu, a nawet zobaczyć pierwszy zwiastun. A kiedy premiera? Sprawdź wszystkie informacje na temat "Halston" na Netflix.

"Halston": o czym jest nowy miniserial Netflixa?

"Halston" to opowieść o legendarnym projektancie mody (naprawdę nazywał się Roy Halston Frowick), który stworzył własne imperium w Nowym Jorku. Halston przez lata było synonimem szyku i luksusu, a sam twórca stał się gwiazdą lat 70. i 80. Niestety, gdy dochodzi do "wrogiego przejęcia" marki, dizajner "musi podjąć walkę o zachowanie prawa do swojego najcenniejszego zasobu - nazwy Halston."

Nie zabraknie też wątku legendarnego klubu Studio 54, a także znanych osobistości z tamtego okresu - Lizy Minnelli, Krysty Rodriguez, czy Elsy Peretti.

Halston: nowy serial Netflix

"Halston" na Netflix: obsada i twórcy serialu

Za produkcję miniserialu odpowiada ulubieniec amerykańskiej telewizji, czyli Ryan Murphy, który ma na swoim koncie takie hity jak "Glee", "American Horror Story", "Ratched", "American Crime Story", "Pose", "Bez skazy", "Hollywood", czy "Wybory Paytona Hobarta". W "Halston" główną rolę zagrał Ewan McGregor, a na planie partnerowali mu m.in. Rory Culkin (jako Joel Shumacher), Rebecca Dayan (Elsa Peretti), Krysta Rodriguez (Liza Minnelli), Bill Pullman (David Mahoney), David Pittu (Joe Eula), Kelly Bishop (Eleanor Lambert), Vera Farmiga (Adele), Juri Henley-Cohn (Nick Lewin) czy Gian Franco Rodriguez (Victor Hugo).

Ciekawostka: podobno Ewan McGregor przed przyjęciem tej roli wcześniej nie słyszał o słynnym Halstonie! "Patrząc na fotografię od razu stwierdziłem, że chcę go zagrać" - przyznał aktor w rozmowie z The Hollywood Reporter. "Poczułem to. Coś jest w sposobie, w jaki widzisz, że się trzyma, coś jest w jego oczach. Jest coś intrygującego w jego postaci."

"Halston" na Netflix: premiera

Znamy też datę premiery najnowszego serialu Ryana Murphy'ego. Co ciekawe, nie musimy czekać wielu tygodni aż odcinki trafią do biblioteki Netflix. Fani historii tego projektanta będą mogli obejrzeć cały sezon już 14 maja 2021 roku! My już odliczamy dni, aż produkcja trafi na platformę. 

Miniserial "Halston" składa się z pięciu odcinków. 

"Halston" na Netflix: zwiastun