Z jakimi kolorami łączyć śliwkowy kolor paznokci? Jako, że zieleń jest przeciwieństwem śliwki na kole kolorów, te dwie barwy bardzo dobrze łączą się ze sobą na zasadzie kontrastu. Śliwka komponuje się również z żółtawymi lub niebieskawymi zieleniami oraz z beżami. Jeśli szukasz szalonego połączenia kolorystycznego, do fioletu możesz dodać jaskrawy pomarańcz lub limonkę. Podczas gdy ciemna śliwka dobrze współgra również ze średnimi szarościami, jaśniejsze śliwki wymagają bardzo jasnej szarości lub jasnego beżu, ewentualnie w połączeniu z bladym aqua, aby nie zostały zbyt przytłoczone.

Śliwkowe paznokcie - matowe czy z połyskiem?

Paznokcie śliwkowe to zawsze trend jesieni, wiosny oraz zimy. Wyglądają pięknie w macie oraz w połysku, to już zależy od gustu klientki - mówi ekspertka z warszawskiego salonu Trendi House.

Można śmiało powiedzieć, że matowe paznokcie przetrwały próbę czasu i nadal są chętnie wybierane przez klientki salonów kosmetycznych (kto by pomyślał!). Potrafią niesamowicie wydobyć głębię lakieru, dobrze wyglądają na każdej długości i każdym kształcie paznokcia, a dodatkowo są niezwykle przyjemne w dotyku. Najchętniej wybieranymi matowymi stylizacjami są nie tylko śliwkowe, ale również bordowe paznokcie, malinowe paznokcie, czy granatowe paznokcie.

Stylistki twierdzą również, że kobiety chętnie łączą matowe lakiery z innymi wzorami na pozostałych paznokciach, np. niezwykle modnymi w tym sezonie swirl nails. 

Paznokcie w kolorze śliwkowym z połyskiem to z kolei klasyka klasyki. Chyba wszystkie jednogłośnie możemy przyznać, że błyszczące wykończenie nadaje każdej stylizacji elegancji, nonszalancji i klasy, a dodatkowo pasuje na wiele okazji - od dnia spędzonego w biurze, przez wyjście na randkę, aż po wieczorne przyjęcie.

Paznokcie żelowe śliwkowe

Jeżeli mierzysz się z problemem łamliwych, delikatnych paznokci, na których nie trzyma się żadna stylizacja, być może dobrym rozwiązaniem okażą się paznokcie żelowe, które charakteryzują się niezwykłą trwałością i odpornością na uszkodzenia. Żele swoją popularność zawdzięczają bowiem przede wszystkim temu, że potrafią wytrzymać nawet do 3-4 tygodni, a także bardzo dobrze regenerują zniszczoną płytkę i ułatwiają zapuszczenie naturalnych paznokci.

Co zrobić, aby śliwkowa stylizacja na przedłużonych żelem paznokciach była jak najbardziej trwała? Przede wszystkim należy zadbać o dokładne zmatowienie płytki oraz estetycznie, dokładnie opracowane skórki przy paznokciach i boczne krawędzie. Według internautek i stylistek paznokci najłatwiejszym sposobem przedłużania żelem  jest metoda z wykorzystaniem specjalnych szablonów dostępnych w drogeriach.

Śliwkowe lakiery do paznokci

Jakie śliwkowe lakiery do paznokci hybrydowych polecają stylistki? My zawsze używamy kolorów NeoNail i nasz ulubiony śliwkowy lakier do paznokci to Shade Plum - mówią ekspertki z Trendi House w Warszawie.

Śliwkowe paznokcie hybrydowe

Jak wybrać modny wzór śliwkowych paznokci hybrydowych? Naszym zdaniem zawsze, bez względu na kolor, najlepiej inspirować się pracami popularnych stylistek z Instagrama, które najlepiej znają się na trendach i gustach klientek. Patrząc na ich profile można śmiało stwierdzić, że jednokolorowe, grzeczne paznokcie są passe - zamiast tego znajdziesz tam wiele szaleństwa, kolorowego francuskiego manicure’u oraz abstrakcyjnych wzorów w stylu swirl nails, które same będziemy nosić prawdopodobnie non stop w nadchodzącym sezonie.

W tym roku jednym z najbardziej cool mani jest kolorowy french (zarówno klasyczny, jak i asymetryczny), do którego również można użyć śliwkowego koloru, na końcówkach paznokci. Inną opcją będzie wyróżnienie kilku paznokci za pomocą geometrycznych wzorów lub innych dekoracji. Dla bardziej odważnych kobiet polecamy również paznokcie śliwkowe kocie oko, czy śliwkowy efekt lustra.

Najmodniejsze wzory paznokci śliwkowych, które zapragniecie odtworzyć podczas najbliższej wizyty w salonie urody, znajdziecie w naszej galerii.