Niedawno pisaliśmy o tajemniczej polskiej produkcji, w której wystąpił Ewan McGregor. Aktor znany m.in. ze znakomitych ról w filmach "Trainspotting", "Moulin Rouge" i "Velvet Goldmine" pojawi się w krótkometrażowym filmie "Czerwony punkt" Patryka Vegi. Dziś wszystko się wyjaśniło! Słynny aktor był bohaterem teaserowej kampanii reklamowej serwisu ShowMax.pl.

Platforma jest już dostępna w Polsce. ShowMax należy do międzynarodowego koncernu Naspers i jest dostępny 65 krajach. Działa na zasadach podobnych do Netflixa i oferuje odpłatne treści video. Usługa daje możliwość 14 dni okresu próbnego, podczas którego mamy darmowy dostęp do wszystkich zasobów ShowMax. Cena na polskim rynku za miesiąc korzystania z usługi wynosi 19,99 zł. W dowolnej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Co ciekawe, w ramach abonamentu możemy z usługą powiązać aż pięć urządzeń. ShowMax posiada również aplikacje mobilne na iOS-a oraz Androida. Możliwe będzie obejrzenie serialu lub filmu w trybie offline.

Co znajdziemy w ShowMax? Przedstawiciele platformy nie ukrywają, że ich największą konkurencją jest Netflix i HBO Go, dlatego stawiają na rodzime produkcje i polskie kino. W ofercie znajdziemy polskie filmy, m.in. "Pod Mocnym Aniołem", "Body.Ciało", "Planeta singli" "Pitbull. Nowe porządki", do których za chwilę dołączy "Czerwony punkt" Patryka Vegi. Z kolei, na 22 marca zapowiedziana została premiera etiudy "Ksiądz" Wojciecha Smarzowskiego. ShowMax przejął również "Ucho Prezesa", satyryczny serial internetowy Roberta Górskiego, i zamówił 20 nowych odcinków. Wszystkie obcojęzyczne produkcje (m.in. "Dexter", "Luther", "Downton Abbey") dostępne są w wersji z napisami lub lektorem.