Od 16 do 20 października 2018 r. Łódź zamieni się w centrum polskiej mody, to będzie również pięć dni imprezy po brzegi wypełnionej ciekawymi propozycjami warsztatów i spotkań autorskich z pogranicza mody i sztuki. Podobnie jak w zeszłym roku, wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy związane z modą, m.in. na temat biżuterii czy fotografii mody. 

„Spodziewamy się, że największe zainteresowanie wzbudzi wystawa rysunku żurnalowego, na której pokażemy prace trojga autorów i trzy odmienne, bardzo charakterystyczne kreski. Ich nazwiska na razie owiane są tajemnicą – ujawnimy je już niebawem”.

Jednak to co zainteresuje młodych fascynatów mody najbardziej odbędzie się 18 października 2018 r. w Centrum Promocji Mody ASP Łódź. To właśnie tego dnia podczas Gali Finałowej odbędzie się wręczenie prestiżowej nagrody "Złota Nitka" oraz 30 tysięcy złotych. Zwycięzca będzie miał również możliwość zaprezentowania swojej kolekcji. 

Złota Nitka - Łódź Young Fashion 2018

Konkurs "Złota Nitka" skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1988 r. Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są jednak tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs będzie miał bowiem na celu zaprezentowanie potencjału polskich projektantów. Istotnym kryterium konkursowym jest użytkowość kolekcji – spełnienie warunku „ready to wear”. Kolekcja musi być przygotowana do seryjnej produkcji. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest HARMONIA. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 24 czerwca. Więcej informacji znajdziecie tutaj