Rusza druga edycja Łódź Young Fashion!

Drugi rok z rzędu w Łodzi, od lat związanej z przemysłem mody, odbędzie się Łódź Young Fashion – wydarzenie promujące młodą modę, a w szczególności zdolnych projektantów. Podczas imprezy swoje gale finałowe mają dwa prestiżowe modowe konkursy – "Złota Nitka" oraz „Łódź Young Fashion Award” z rekordową nagrodą 30 tysięcy euro. Nabór do konkursów trwa!

Od 16 do 20 października 2018 r. Łódź zamieni się w centrum polskiej mody, to będzie również pięć dni imprezy po brzegi wypełnionej ciekawymi propozycjami warsztatów i spotkań autorskich z pogranicza mody i sztuki. Podobnie jak w zeszłym roku, wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy związane z modą, m.in. na temat biżuterii czy fotografii mody.

„Spodziewamy się, że największe zainteresowanie wzbudzi wystawa rysunku żurnalowego, na której pokażemy prace kilku autorów i kilka odmiennych, bardzo charakterystycznych kresek. Ich nazwiska na razie owiane są tajemnicą – ujawnimy je już niebawem”.

Jednak tym, co zainteresuje młodych fascynatów mody najbardziej, są modowe konkursy z wysokimi nagrodami. 18 października 2018 r. w Centrum Promocji Mody ASP Łódź podczas gali finałowej rozstrzygnie się Ogólnopolski Konkurs "Złota Nitka". Zwycięzca tego prestiżowego konkursu otrzyma 30 tysięcy złotych nagrody oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas gali konkursu międzynarodowego. Dwa dni później – 20 października – swój finał ma Międzynarodowy Konkurs „Łódź Young Fashion Award”, z rekordową nagrodą 30 000 euro, ufundowaną przez Miasto Łódź.

Ogólnopolski Konkurs „Złota Nitka” 2018

Konkurs "Złota Nitka" skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1988 r. Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są jednak tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs będzie miał bowiem na celu zaprezentowanie potencjału polskich projektantów. Istotnym kryterium konkursowym jest użytkowość kolekcji – spełnienie warunku „ready to wear”. Kolekcja musi być przygotowana do seryjnej produkcji. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest HARMONIA. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 24 czerwca. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Międzynarodowy Konkurs “Łódź Young Fashion Award” 2018

Międzynarodowy konkurs skierowany do młodych projektantów mody (urodzonych po 1988 roku) z całego świata – szczególnie studentów i absolwentów uczelni artystycznych i szkół projektowania ubioru – oraz wszystkich, dla których projektowanie jest pasją. Jurorzy w ocenie zwrócą uwagę przede wszystkim na: oryginalność pomysłu i awangardowe myślenie, zastosowanie nowych technologii, technik czy wykorzystanie nowoczesnych i awangardowych materiałów oraz tworzyw. Myśl przewodnia tegorocznej edycji to FREEDOM. Termin zgłoszeń do konkursu upływa 24 czerwca. Więcej informacji znajdziecie tutaj.