Na tegorocznym rozdaniu Złotych Globów, aktorka została nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki drugoplanowej w dowolnym filmie 2024 roku, za rolę w głośnej produkcji "Saltburn", dramacie opowiadającym o obsesji młodego mężczyzny na punkcie zamożnej rodziny swojego przyjaciela. 

Zobacz także: Jennifer Aniston po 20 latach znów wygląda jak Rachel z "Przyjaciół". Aktorka zachwyciła na gali Złotych Globów

Rosamund Pike w sukni rodem z "Saltburn" 

Rosamund w koronkowej sukni pokazała wszystkim, że doskonale rozumie modowy gust Lady Catton, matki filmowego arystokraty. Kreacja sięgająca aktorce do połowy łydki z przylegającą talią i rozkloszowanym dołem to projekt Dior Haute Couture z 2019 roku. Suknia charakteryzowała się długimi prześwitującymi rękawami, okrągłym dekoltem i kwiatową aplikacją z koronki. Misterny look uzupełniła parą czarnych platform z odkrytymi placami i diamentową biżuterią. 

getty images/John Salangsang/Golden Globes 2024 /

"Pogrzebowe" nakrycie głowy 

Jednak najbardziej intrygującym detalem stylizacji okazała się zasłona narciarskiego wypadku - zakrywający twarz welon przyciągał spojrzenia wszystkich i wywołał niemałą ciekawość. Nakrycie głowy aktorki zaprojektował słynny projektant Philip Treacy. Podobnie jak sukienka zostało wykonane z przezroczystej siatki uzupełnionej motywem czarnych kwiatów, a na jego szczycie umieszczono najmodniejszy element sezonu - uroczą kokardkę. 

W wywiadzie udzielonym dla magazynu "Variety", aktorka wyznała powód zastosowania ozdobnego nakrycia (i jak się okazało nie była to miłość do pogrzebowego szyku). 

— „Właściwie miałam wypadek w Boże Narodzenie” – powiedziała Brytyjka. „26 grudnia moja twarz była całkowicie rozbita i pomyślałam, że muszę coś z tym zrobić”. 

Podsumowałabym to słowami: szczęście w nieszczęściu. Finalnie misterny welon okazał się strzałem w dziesiątkę, dzięki któremu Rosamund zapewniła sobie wygraną Złotego Globa, gdyby nagrodę przyznawano również za stylizacje.

Na koniec nie sposób pominąć Pike pozującej z kontrowersyjną świeczką z kąpieli Jacoba Elordiego, którą zwieńczyła swoje przywiązanie do roli w "Saltburn".