Florence Pugh powinna być wymieniana w modowych encyklopediach pod hasłem „sheer dress” na równi z Kate Moss i Jane Birkin. Faktem jest, że w ostatnich miesiącach „nagie sukienki” widywałyśmy na każdym kroku. Jednak brytyjska aktorka w zamiłowaniu do transparentnych tkanin nie ma sobie równych. Po piętach depcze jej jedynie Rita Ora, ale gwiazda „Oppenheimera” ma nad nią istotną przewagę – bezwstydne przezroczystości traktuje jako feministyczny manifest. Wszystko zaczęło się latem 2022 roku, kiedy 28-latka stanęła na rzymskich Schodach Hiszpańskich w różowej kreacji Valentino, apelując o poszanowanie kobiecego ciała. „To nie pierwszy i na pewno nie ostatni raz, kiedy kobieta usłyszy od tłumu nieznajomych, co jest nie tak z jej ciałem. Niepokojące jest to, jak wulgarni potrafią być niektórzy mężczyźni” – pisała wtedy na Instagramie.

Z czerwienią jej do twarzy. Florence Pugh w prześwitującej kreacji na gali Złotych Globów 2024

Jon Kopaloff/WireImage

Czas płynie, a Florence Pugh pozostaje wierna artystycznej wizji Pierpaola Piccioliego. Na wczorajszej uroczystości błyszczała jaśniej niż pożądane statuetki, mimo iż zamiast skrzącego złota wybrała najmodniejszą w tym sezonie czerwień. Szyta na miarę prześwitująca sukienka aktorki wyróżniała się głębokim dekoltem i kwiatowymi aplikacjami naszytymi na rozłożystym dole. Rolę dodatków grała połyskująca biżuteria Tiffany & Co. i metaliczne czółenka na wysokiej platformie. Znów zero zaskoczenia – wyglądała olśniewająco.

Amy Sussman/Getty Images

Florence nie miała co prawda szans na indywidualną nagrodę, ale wydarzenia i tak dostarczyło jej wielu powodów do radości. „Oppenheimer”, w którym wcieliła się w psychiatrkę i kochankę tytułowego naukowca Jean Tatlock, zdobył aż pięć Złotych Globów, w tym dla najlepszego filmu dramatycznego. Christopher Nolan został doceniony za reżyserię, a Cillian Murphy i Robert Downey Jr. za występy aktorskie. Brawa zebrał również Ludwig Göransson, czyli twórca ścieżki dźwiękowej. Pugh połączyła też siły z Natalie Portman, aby przekazać statuetkę twórcom najlepszego filmu animowanego. W tym roku ten tytuł przypadł produkcji Studia Ghibli „Chłopiec i czapla”. Za to za kulisami gwiazda doskonale bawiła się w towarzystwie Seleny Gomez czy Emily Blunt i Johna Krasinskiego.