Od dwóch lat Riccardo Tisci projektuje dla Nike. Najpierw włoski projektant skupił się na butach - Air Force 1 oraz ostatnio NikeLab Dunk Lux High x RT. Teraz dyrektor kreatywny Givenchy przygotował kolekcję ubrań sportowych o nazwie NikeLab x RT: Training Redefined! Czy branża mody oszaleje na punkcie tej linii, tak jak to było w przypadku obuwia sportowego?

W ofercie NikeLab x RT: Training Redefined znajdziemy multikolorowe, kalejdoskopowe wzory inspirowane sportowcami przygotowyjącymi się do letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Już zapowiedziano, że projekty będą dostępne również w wersji czarno-białej. Odzież wykonano według najnowszych technologii Nike, czyli Dri-FIT i Flyknit. Crop topy, szorty o różnych długościach, legginsy do ćwiczeń, koszulki, staniki sportowe oraz czapki - to wszystko pojawi się już niedługo, a dokładnie w lipcu w sklepach słynnej sportowej marki. Na pierwszym zdjęciu promującym NikeLab x RT: Training Redefined zobaczymy Sanyę Richards-Ross (amerykańską lekkoatletkę, złotą i brązową medalistkę olimpijską w biegu na 400 m, dwukrotną mistrzyni olimpijską w sztafecie 4x400 m) oraz Ashtona Eatona (amerykański lekkoatleta, wieloboista, wielokrotny mistrz NCAA).

"To był interesujący... i trochę trudny proces, ponieważ stworzenie czegoś dynamicznego - do sportu i aktywności fizycznych i żeby było rozpoznawalne - nie jest takie proste. (...) Ale dokonaliśmy czegoś niesamowitego. (kolekcja, przyp.red.) jest bardzo zmysłowa", przyznał Riccardo Tisci.