Powstały Nike x Martine Rose Shox Mule MR 4, jak sama nazwa wskazuje, zaktualizował klasyczny design, zmieniając but w klapka, którego obniżony brzeg kostki ułatwia zakładanie i zdejmowanie. Reszta buta pozostaje niezmieniona, ze skórzaną cholewką i charakterystyczną dla Shox amortyzacją na pięcie.

Były one noszone przez Hailey Bieber i Peggy Gou - ta ostatnia posiada wiele wersji kolorystycznych - ale Internet pozostaje sceptyczny co do tego projektu. Niektórzy użytkownicy Reddita nazwali je "sportowymi butami do kościoła"; "Kiedy idziesz do kościoła o 8 i na mecz o 10". Inni wyrazili uznanie dla unikalnego konceptu: "Chociaż naprawdę, naprawdę nie podoba mi się to, jak wyglądają, muszę je pochwalić za to, że są collabem, który jest naprawdę wyjątkowy i pomysłowy", "Nie mogę powiedzieć, czy są to najgorsze buty w historii, czy po prostu wyprzedzają swoje czasy i to właśnie sprawia, że są świetne"

 

"W Wielkiej Brytanii buty Shox są bardzo ściśle związane z subkulturami. Ten model ma prawdziwą reputację i oddźwięk w kulturze młodzieżowej" - powiedziała Rose. "To było naprawdę ekscytujące wziąć coś bardzo znanego i kulturowo znaczącego w zupełnie innym sensie". Kolekcja Nike x Martine Rose znosi granice męskich i damskich stylizacji piłkarskich dzięki pozbawionym płci, skrojonym na miarę strojom dla graczy, które poszerzają sportowy styl i kulturę sportu dla następnego pokolenia.

"Kiedy kobieta nosi garnitur, wyraża to siłę, wytrwałość i piękno" - mówi Martine. "Chcę, aby kobiety czuły się potężne w swoich garniturach, tak jak mężczyźni. Co więcej, chociaż wykorzystuję kobiety do opowiedzenia tej historii, garnitur nie jest związany z płcią. Każdy może go nosić. Mam nadzieję, że pewnego dnia nie będziemy rozmawiać o płci w sporcie i będziemy po prostu rozmawiać o sporcie. Gdy wszystko zostaje zdemontowane, pozostaje tylko gra".

mat. prasowe Martine Rose

Kolekcja Nike x Martine Rose obejmuje marynarkę, spodnie, trencz i koszulę; akcesoria, w tym pończochy, rękawiczki i okulary przeciwsłoneczne; oraz najnowszą wersję Nike x Martine Rose Shox Mule MR 4. Można ją było kupić w sklepie internetowym Martine Rose - aktualnie jest wyprzedana, ale jeśli kuszą Was "sportowe buty do kościoła", możecie czekać na następny drop albo polować na aukcjach.