Modne torebki - trendy wiosna lato 2016

Niektóre modne torebki na wiosnę i lato 2016 "chcą" za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę: często pokrywa je kolorowy kwiatowy wzór albo długie frędzle. Inne próbują z kolei stopić się z otoczeniem. Odwzorowują print z sukienki albo płaszcza (uwaga ten trend dotyczy także walizek!). Dla dziewczyn, które nie chcą dorosnąć, projektanci przygotowali torebko-zabawki. Takie toy bag nosimy w ręku jak przytulankę (odłóżcie na dno szafy zwyczajne kopertówki). Modne będą także torebki do ręki, które przypominają siatki zakupowe albo luksusowe worki na śmieci. Nie można zapomnieć też o plecakach. Ten od Burberry już zagościł na plecach wielu stylistek, blogerek i modelek, a sieciówki prześcigają się w projektowaniu podobnych modeli. Wbrew pozorom pasuje nie tylko do spodni i bluzy, ciężkie duże plecami łączymy z romantycznymi sukienkami z koronki. Moda od zawsze kocha kontrasty. 

Modne torebki [trendy wiosna-lato 2016]: podręczny flower power

Modne torebki [trendy wiosna-lato 2016]: podręczny flower power, Gucci, Fendi, Dolce & Gabbana, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

 
"Florals for Spring. Groundbreaking" - chociaż dobrze pamiętamy ten cytat z "Diabeł ubiera się u Prady". Kwiaty w takim wydaniu są nowością. Teraz pojawiają się na torebkach ze słynnymi monogramami (patrz Gucci) albo podróżnych walizkach i wiklinowych koszykach. 

Modne torebki [trendy wiosna-lato 2016]: zakupy od ręki

Modne torebki [trendy wiosna-lato 2016]: zakupy od ręki, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

To najciekawszy model sezonu wiosna-lato. Torebki, które wyglądają jak zakupowe siatki (tyle, że ze skóry albo kolorowego płótna) nosi się teraz w ręku zamiast kopertówki. 

Modne torebki [trendy wiosna-lato 2016]: modny kamuflaż

Modne torebki [trendy wiosna-lato 2016]: modny kamuflaż, Conran, Etro, Dolce&Gabbana, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Takie torebki wyglądają jak malarskie płótno albo marynarska chusta, dokładnie tak, jak sukienki albo płaszcze, do których się je nosi. Są jednocześnie wyraziste i stapiają się z ubraniem - ta ambiwalencja jest w modzie. 

Modne torebki [trendy wiosna-lato 2016]: wspomnienie dzieciństwa

Modne torebki [trendy wiosna-lato 2016]: Kate Spade, Kate Spade, Ashley Williams, wspomnienie dzieciństwa , fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Te zabawki nie tylko można przytulić do snu, ale także zapakować w nie telefon, klucze i pieniądze. I nie zapomnij zabrać ich w podróż albo na imprezę. Takie toy bags pojawiły się na pokazach m.in. Kate Spade, Ashley Williams i Olympia Le-Tan. Projektanci zadbali, żebyśmy w sezonie wiosna-lato 2016 nie musiały dorastać. 

Modne torebki [trendy wiosna-lato 2016] - GALERIA>>

Modne torebki znajdziecie także w sklepie ELLE: