Kosmetyki gwiazd: Marilyn Monroe

Czerwone usta, kocia kreska na oku, platynowe włosy i nieskazitelna cera - wygląd Marilyn Monroe to synonim starego Hollywood, do którego odwołują się tak samo jej współczesne koleżanki po fachu, jak i fanki gwiazdy na całym świecie. Teraz nowojorskie Makeup Museum postanowiło ujawnić program pielęgnacji aktorki, który przepisał jej w 1959 roku węgierski dermatolog dr Erno Laszlo. Dokładnie rozpisane zalecenia i lista kosmetyków, które dziś nazwano by po prostu "beauty routine", zostały pokazane w sieci jako jedna z zapowiedzi wystawy "Pink Jungle: 1950s Makeup in America",która oficjalnie miała się otworzyć w maju Jak się okazuje, doktor przygotował Marilyn Monroe poranny i wieczorny program pielęgnacji dopasowany do jej suchej skóry. Na liście znalazły się więc przede wszystkim produkty nawilżające (a wiele z nich wciąż jest dostępnych na rynku!), które Erno Laszlo opracował samodzielnie.  

9 trendów urodowych z lat 60., które wróciły do mody>>

Poranna pielęgnacja twarzy Marilyn Monroe

Poranek aktorka zaczynała od umycia twarzy i szyi ciepłą wodą z dodatkiem mydła Erno Laszlo Active Phelityl Soap, następnie przemywała twarz gęstym tonikiem normalizującym Shake-It tej samej marki (używała do tego bawełnianego płatka kosmetycznego). Kolejnym krokiem było delikatne osuszenie twarzy chusteczką i nałożenie pod oczy kilku kropek kremu Erno Laszlo pHelitone Eye Cream oraz pokrycie twarzy dwufazowym pudrem Duo-Phase Face Powder. 

Wieczorami, jeśli Monroe wychodziła z domu, powtarzała wszystkie poranne kroki.

W przypadku większych wydarzeń, takich jak branżowe imprezy i czerwony dywan, nakładała krem pod oczy na całą twarz, szyję i dekolt, po czym delikatnie "osuszała" skórę chusteczką i ponownie nakładała puder przepisany przez dermatologa. 

Wieczorna pielęgnacja twarzy Marilyn Monroe

Przed snem aktorka zmywała makijaż olejkem Erno Laszlo Active Phelityl Oil, po czym nakładała krem do twarzy Erno Laszlo Active Phelityl Cream. Po kilku minutach zmywała go bawełnianym płatkiem nasączonym tonikiem Erno Laszlo Controlling Lotion i pozwalała kosmetykowi samodzielnie się wchłonąć. Następnie ponownie nakładała lotion - tym razem na nos oraz podbródek i kładła się spać. 

Fryzury gwiazd z lat 60., 70. i 80., które będziesz chciała nosić dziś>>

Doktor Laszlo pamiętał też, jak ważna jest dieta na piękną skórę - to dlatego zabronił też jeść aktorce orzechów, czekolady, oliwek, ostryg i małży, które miały mieć zły wpływ na jej cerę. Dokładną rozpiskę wypisaną gwieździe kilka dekad temu na prawdziwym papierze z z Erno Laszlo Institute możecie zobaczyć na Instagramie Makeup Musem i poniżej: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MAKEUP MUSEUM (@makeupmuseumofficial) Maj 2, 2020 o 10:29 PDT

W naszej galerii z kolei znajdziecie ulubione kosmetyki Marilyn Monroe, które wciąż są dostępne na rynku. To między innymi mydło do twarzy, normalizujący tonik, krem dedykowany suchej skórze czy aktywny olejek. 

Ten kosmetyk przywróci nawodnienie skóry w 3 dni! Kosztuje mniej niż profesjonalne serum>>