Skóra odwodniona to coś, z czym zmagamy się podczas kwarantanny niemal wszystkie. Suche powietrze, niedotlenienie, siedzenie przed komputerem zamiast spaceru - to nie jest łatwy czas dla naszej cery. Jeśli jeszcze jesteś z tych, które nie mają regularnego nawyku picia wody, to naprawdę możesz w przeciągu kilkunastu dni odwodnić cerę tak, że straty będą widoczne gołym okiem. Matowa, szara skóra z wypryskami to nie jest do, o czym marzymy.

Do tej pory odwodnioną cerę ratowałyśmy wodą termalną, serum z kwasem hialuronowych i witaminą C i dobrymi kremami głęboko nawilżającymi. Do tego kompletu dołączamy od dziś na stałe nasze odkrycie: A'pieu - Madecassoside Fluid. Ten koreański kosmetyk dzięki płynno-żelowej formule zamkniętej w 200-mililitrowej butelce może na długo zastąpić ci ulubione serum albo do niego dołączyć w codziennej rutynie pielęgnacyjnej.

A'pieu - Madecassoside Fluid / mat. prasowe

Cała tajemnica nawadniania płynu A'pieu tkwi w składzie opartym na wyciągu z wąkroty azjatyckiej (Centella) - gatunku wieloletniej rośliny z rodziny selerowatych rosnącej w strefie tropikalnej i subtropikalnej. Centella rośnie w miejscach wilgotnych, trawiastych skupiskach i na brzegach rzek. Ma niesamowitą moc nawadniającą i kojącą cerę a także przyspiesza gojenie się ran. Po trzech dniach stosowania płynu A'pieu - Madecassoside Fluid pod a nawet zamiast serum, skóra wygląda na bardziej napiętą, odzyskuje blask i sprawia wrażenie, jakby zachłannie piła kosmetyk. Nawilżenie wzrasta o kilkadziesiąt procent.

Czytaj też: Czym charakteryzuje się skóra nawodniona? Kosmetyki dla skóry odwodnionej

W składzie płynu A'Pieu znalazła się też witamina B3 (która reguluje pracę gruczołów łojowych i działa przeciwzapalnie), a także ceramidy odbudowujące barierę wodno-lipidową. Kluczowym składnikiem jest tu też madekasozyd działający antyoksydacyjnie wspierany przez ekstrakt z korzenia pochrzynu japońskiego (który wspomaga metabolizm skóry), olejki z kwiatów lawendy i pelargonii a także alantoinę.

Jak stosować?

A'pieu - Madecassoside Fluid możesz stosować jak serum, lub wklepać kosmetyk w skórę twarzy i szyi jeszcze przed zastosowaniem serum. 

Najlepsze efekty przynosi stosowanie 2-3 pompek płynu rano i wieczorem. Różnicę w nawodnieniu skóry zobaczysz wtedy już po kilku dniach.

Butelka A'pieu - Madecassoside Fluid kosztuje w sieci około 70 zł.

Do serum możesz dobrać inne kosmetyki z alantoiną: