Te słynne perfumy ujrzały światło dzienne jesienią 2016 roku, a praca nad nimi trwała dwa lata. Jedną z inspiracji były zapachy z dzieciństwa, w tym kuchnia, dlatego w ośmiu kompozycjach znajdziemy nuty wina, kawy, cynamonu czy słonego karmelu. Te polskie perfumy powstały w tym samym miejscu, gdzie pracuje się nad zapachami takich marek jak Dior, czy Chanel, czyli w leżącym na południu Francji Grasse. Dziś te słynne flakoniki mają szansę na jedną z najbardziej prestiżowych nagród w branży perfumeryjnej.

Te polskie perfumy mają szansę na Oscara branży perfumeryjnej! To słynne zapachy od luksusowej marki

Chodzi o perfumy Bohoboco, które walczą o nagrodę The Fragrance Foundation UK Awards w kategorii "Newcomer". Jak możemy przeczytać w informacji prasowej: "Fundacja została założona w 1949 roku przez Chanel, Coty, Elizabeth Arden, Guerlain i Helenę Rubinstein. Zrzesza producentów perfum, dystrybutorów, przedstawicieli mediów branżowych." BOHOBOCO • PERFUME jako jedna z sześciu marek ma szansę na tę prestiżową nagrodę. W ubiegłych latach doceniano zapachy Killian, Jo Malone, Diptyque, Byredo, a także Tom Ford. Zwycięzców poznamy pod koniec wakacji, a dokładnie 27 sierpnia.

Zapachy Bohoboco można kupić zarówno na stronie internetowej marki, w perfumeriach Douglas, w wybranych punktach beauty na lotniskach, a od niedawna w prestiżowym domu towarowym Harvey Nichols w Londynie

"To zaszczyt, że nasza marka znalazła się na shortliście konkursu określanego 'Oscarami branży perfumeryjnej'. Ogromnie się ucieszyłem, że moja kolekcja, której zapachy traktuję jak własne dzieci, tworzy pierwszą w historii polską markę niszowych perfum w finale The Fragrance Foundation". – przyznał Michał Gilbert Lach, projektant Bohoboco.

Czytaj też: Noszenie maseczki ochronnej pogarsza stan twojej cery? 3 wskazówki kosmetologa, jak uniknąć trądziku