Lady Gaga na VMA 2020: przemówienie

Lady Gaga zdobyła statuetki 37. gali. MTV VMA 2020 w kategoriach Artysta Roku, Piosenka Roku i Najlepsza Współpraca (obie za "Rain on Me" z Arianą Grande), Najlepsze Zdjęcia ("Rain on Me"). Artystkę wyróżniono także nagrodą Tricon, która była przyznana premierowo. Gaga postanowiła ją zadedykować swoim fanom, ale też wszystkim wielbicielom muzyki, którzy stosują się do obostrzeń i z powodu pandemii zostają w swoich domach. We wzruszającym przemówieniu wyraziła nadzieję na lepszą przyszłość i odrodzenie się kultury: "Chcę, żebyście wiedzieli, że wy też możecie to zrobić. Jesteśmy teraz rozdzieleni, a kultura może wydawać się pod pewnymi względami mniej żywotna, jednak wiem, że nadchodzi renesans. Gniew popkultury zainspiruje was, a wściekłość sztuki wzmocni, ponieważ reaguje na trudności swoją hojnością i miłością".

Lady Gaga na VMA 2020: stylizacje

Lagy Gaga zachwyciła także swoimi stylizacjami (piosenkarka zaprezentowała tego wieczoru aż 9 różnych looków - dokładnie tyle, ile nominacji dostała), w których pojawiła się na gali, Były to między innymi srebrzysty płaszcz z metką Area plus przezroczysty hełmem w roli przyłbicy, cekinowe body Valentino z dodanym płaszczem z białych piór, kolorowa sukienka Iris van Herpen, błyszcząca zielona suknia balowa od Christophera Johna Rogersa, kurtka Candice Cuoco przypominająca lodowe stalaktyty czy lateksowy komplet od Vex Clothing.  

Każda z kreacji-kostiumów utrzymana była w futurystycznym stylu i zakrywała twarz, zwracając tym samym uwagę na potrzebę noszenia maseczek, co powtórzyła też podczas swojego medley: "Celebrate yourself, be kind, mask up" ("Doceniaj siebie, bądź miły, noś maskę"). Udowodniła tym samym, że jest prawdziwą ikoną - nie tylko muzyki i popkultury, ale też mody. 

Lady Gaga na VMA 2020: występ

Poniżej obejrzycie też niesamowity występ Lady Gagi, w którym artystka wykonała miks swoich ostatnich hitów. w tym "Chromatica II" i "Rain On Me (ft. Ariana Grande). Układ taneczny, scenografia, wizualizacje, popis wokalny, stroje sceniczne... To prawdziwe widowisko i show, jakiego nie było dawno na MTV VMA. Trzeba je zobaczyć.

Ariana Grande i Lady Gaga nagrały razem piosenkę i teledysk. Musicie zobaczyć tę choreografię>>