Pierwsza wspólna piosenka Ariany Grande i Lady Gagi

Muzyczne serwisy mówią jasno: współpraca Ariany Grande i Lady Gagi to jeden z najbardziej wyczekiwanych muzycznych premier ostatnich miesięcy. Artystki wcześniej nie współpracowały razem, ale ich utwór "Rain on Me" idealnie łączy charakterystyczne style obu z nich. Duże emocje wzbudza także teledysk: Lady Gaga i Ariana Grande tańczą w deszczu ze swoimi drużynami w bionicznych kostiumach po dwóch stronach globu, a sceneria, kostiumy i kolory wyraźnie nawiązują do estetyki znanej z "Blade Runnera". 

Układ taneczny "Rain on Me" przypomina początki kariery Lady Gagi i produkcje do takich hitów jak "Bad Romance" - jest efektowny, ale na tyle prosty, że z powodzeniem będzie mógł być naśladowany na imprezach (albo TikToku). 

Ten taniec zresztą jest na tyle radosny, że nie tylko w fabule teledysku na nowo budzi bohaterki do życia i rozjaśnia rzeczywistość, ale świetnie pasuje do naszej codzienności: gdy będzie już można spokojnie wyjść z domu, Grande i Gaga polecają po prostu tańczyć. Zresztą - w jednym z wersów wyśpiewują: "Wolałbym być sucha, ale przynajmniej żyję!".

Lady Gaga jest zakochana! Kim jest nowy wybranek wokalistki?>>

Za reżyserię klipu odpowiada Robert Rodriguez. który pracował przy takich filmach, jak "Sin City" czy "Rekin i Lava: Przygoda w 3D". Wideo, które co godzinę ogląda milion osób, zobaczycie poniżej: 

Nowy album Lady Gagi, który zwiastuje "Rain on Me", pojawi się już 29 maja i będzie pierwszym wydawnictwem od czasów "Joanne" z 2016 roku. Na "Chromatica" poza Arianą Grandę usłyszymy też Eltona Johna oraz grupę BLACKPINK. 

Harry Styles i jego "Watermelon Sugar". Nowy teledysk muzyka to nie tylko manifest bliskości, ale najlepszy "pokaz mody" ostatnich miesięcy>>