Ekstrawagancja powoli wysuwa się na pierwszy plan w świecie fryzur męskich. Dziś już nie tylko panie stawiają na wyszukane, kunsztowne cięcia. Prostota i klasyka nigdy jednak nie wychodzi z mody i bardzo dobrze, bo latem najlepiej sprawdzają się najprostsze opcje, które nie wymagają spędzenia kilkunastu minut przed lustrem. Wybierając jedną z naszych propozycji, zyskasz nie tylko modny look, ale i to, co latem jest tak bardzo cenne - wygodę. 

Modne fryzury męskie na lato - buzz cut

Mówiąc o ponadczasowych cięciach, na pierwszym miejscu należy wymienić buzz cut - prawdziwy evergreen w męskim fryzjerstwie. Jeżeli zależy ci na tym, by dodać swojemu wizerunkowi sporo charakteru, a jednocześnie nie masz czasu na długotrwałe układanie włosów, ta propozycja jest wprost stworzona dla ciebie. 

Co ważne, cięcie w stylu buzz cut bez większego problemu wykonasz samodzielnie. Potrzebujesz tylko lustra i maszynki, bo buzz cut to nic innego, jak krótko ogolone włosy. Można je przyciąć przy samej głowie lub na kilka milimetrów, wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań. To sprawia, że właściwie możesz zapomnieć o porannym układaniu włosów, a pojęcie "bad hair day" zniknie z twojego słownika. 

Buzz cut jest dobrą propozycją dla mężczyzn preferujących gładko ogoloną twarz, ale najlepiej sprawdza się u panów noszących brodę. Długość zarostu nie ma żadnego znaczenia. Ta fryzura idealnie skomponuje się zarówno z krótką, jak i nico dłuższą brodą.

Trzeba jednak pamiętać, że takie cięcie bezlitośnie odsłania każdą, nawet najmniejszą niedoskonałość. Właśnie z tego względu polecamy je przede wszystkim mężczyznom, którzy mogą pochwalić się idealnie okrągłą głową. Kolejna  rzecz, o której należy pamiętać - latem trzeba będzie polubić się z kapeluszem lub innym nakryciem głowy. Krótko przystrzyżone włosy nie chronią bowiem skóry przed poparzeniami słonecznymi. 

Modne fryzury męskie na lato - slick back

Nie każdy dobrze czuje się z głową ogoloną na zapałkę. Jeżeli należysz do tej grupy, zdecydowanie odpowiedniejsza dla ciebie będzie nasza kolejna propozycja. Slick back, bo właśnie o tym cięciu mowa, to tzw. gładki zaczes do tyłu. Ta fryzura cieszyła się ogromną popularnością na przełomie lat 50. i 60., a teraz ponownie wraca na piedestał.

O ile w swojej oryginalnej formie slick back przewidywał zastosowanie sporej ilości brylantyny (chyba każdy pamięta Marlona Brando i innych bohaterów filmowej sagi o mafijnej rodzinie Corleone), to dzisiaj na topie jest naturalny, "nieprzylizany" look. Współczesna interpretacja cięcia slick back, z włosami uniesionymi i zaczesanymi do tyłu, faworyzuje przede wszystkim "zwichrzony" styl.

Długość fryzury jest w tym przypadku kwestią mocno indywidualną, podobnie zresztą jak jej stylizacja - boki mogą pozostać nietknięte, ale nie ma żadnych przeciwwskazań przed ich skróceniem (byle nie za bardzo, bo zamiast stylizacji slick back uzyskamy undercut).

Modne fryzury męskie na lato w stylu sportowym

Wolisz włosy krótkie czy nieco dłuższe? Jeżeli nie potrafisz zdecydować się na konkretną odpowiedź, następna propozycja na naszej liście powinna przypaść ci do gustu. 

Boks to jedno z tych cięć, które nigdy nie wychodzą z mody. Główny punkt tej fryzury w sportowym stylu to krótko ogolone górne pasma i jeszcze krócej przystrzyżone boki i tył. Taki zabieg stylistyczny niezwykle skutecznie podkreśla twarde, męskie rysy twarzy, dojrzałym panom odejmuje lat, a młodym dodaje nieco powagi.

Na jej korzyść przemawia fakt, że jest praktycznie bezobsługowa. Mężczyzna, który ją nosi każdego ranka budzi się z idealnie wymodelowanymi włosami - góra jest na tyle krótka, że w trakcie snu nie sposób jej zburzyć. Jednocześnie włosy na "koronie" pozostają wystarczająco długie, by skutecznie maskować ewentualne niedoskonałości, więc panowie których natura nie obdarzyła idealnie okrągłą głową, mogą wybrać boks w zastępstwie buzz cut.

Alternatywą dla tego cięcia jest pół-boks. W tym wariancie góra pozostaje nieco dłuższa, z delikatną asymetrią i wydłużoną grzywką. Sprawia to, że pół-boks dobrze nadaje się dla panów, dla których klasyczne wydanie tej fryzury jest zbyt młodzieńczym wariantem. Świetnie sprawdza się w przypadku mężczyzn o masywnej, atletycznej sylwetce.   

Modne fryzury męskie na lato w stylu klasycznym

Nasza ostatnia propozycja wyraźnie nawiązuje do stylowej klasyki, a jednocześnie nie jest przesadnie absorbująca. Zgadza się, chodzi o french crop - jedną z najpopularniejszych fryzur, która bardzo dobrze pasuje każdemu mężczyźnie. 

Jak wygląda french crop? W tej stylizacji włosy z tyłu i na bokach są ścięte dość krótko, na górze natomiast pozostają bujne pasma (tworzące coś w rodzaju czapki z włosów) i długa grzywka.

French crop jest odpowiednim wyborem dla panów o włosach prostych, falowanych i kręconych, w każdym przypadku prezentuje się wyjątkowo korzystnie. Cięcie jest krótkie, więc doskonale sprawdza się także latem, nawet gdy stawiamy na aktywny wypoczynek. Jest banalnie prosta w utrzymaniu - rano musimy poświęcić nie więcej niż 2 minuty, by nasze włosy prezentowały się doskonale. To zaskakujące, ale w tym przypadku uzyskujemy wyśmienity look bez marnowania czasu przed lustrem.

Za french cropem przemawia też jego uniwersalność. W tym uczesaniu tak samo dobrze prezentują się mężczyźni o twarzy kwadratowej lub trójkątnej, jak ci, którzy zostali obdarzenia bardziej podłużnymi rysami. 

To także idealny wybór dla panów z dość rzadkimi włosami. Odpowiednie cięcie doda im objętości, co w praktyce sprawi, że będą prezentować się zdecydowanie bardziej bujnie niż w przypadku innych fryzur. 

French crop nie jest dobrym wyborem wyłącznie w przypadku panów, których twarz ma wyraźnie okrągły kształt. W tym przypadku bujna czapa z włosów dodatkowo uwypukli i wyeksponuje krągłości (odpowiada za to równomierne przycięcie górnych pasm wokół całej głowy), co da niezbyt korzystny efekt.