Jeszcze jakiś czas temu osoby, które preferują gładką skórę musiały wybierać między szybką, ale nietrwałą depilacją maszynką/depilatorem albo drogą i bolesną epilacją laserem. Idealnym kompromisem okazały się urządzenia IPL, których popularność rośnie w bardzo szybkim tempie. Trudno się dziwić – brak owłosienia nawet na rok, brak bólu podczas zabiegów i przede wszystkim możliwość wykonania ich w domu w dosłownie kilkanaście minut brzmią świetnie. Czy faktycznie metoda IPL to rozwiązanie bez wad? Wszystko zależy od urządzenia, którym taką depilację wykonujemy. Ekspertem w branży jest Braun. Przez kilka tygodni testowaliśmy najnowszy sprzęt marki, model Skin i·expert – pierwszy na świecie  w pełni połączony z aplikacją mobilną system IPL, które naprawdę uczy i dostosowuje się do naszej skóry, zapewniając spersonalizowany plan zabiegów.

mat. własne

Braun Skin i·expert – najwyższe w portfolio urządzenie do depilacji metodą IPL

Braun Skin i·expert redukuje owłosienie bez konieczności wychodzenia z domu. Urządzenie emituje nawet 125 impulsów na minutę. Dlaczego to takie ważne? Bo dzięki temu sesję można wykonać nie tylko przykładając głowicę punktowo na wybrane obszary ciała, ale także przesuwając ją płynnie po skórze. To maksymalnie skraca czas trwania zabiegu (trwa ok. 15 minut na całe ciało!), a efekty utrzymują się nawet do roku.

mat. własne

Pierwsze rezultaty widoczne są już po trzech tygodniach. W zestawie znajdziemy trzy głowice, które pozwalają na wykonanie precyzyjnego zabiegu na każdym obszarze ciała (dwie o klasycznej wielkości i jedną mniejszą do okolic bikini, pach, twarzy czy trudnodostępnych miejsc, takich jak kostki czy kolana). Co ważne, IPL od marki Braun posiada sensor kolorytu skóry SkinPro 2.0. Dzięki temu urządzenie automatyczne i ciągle dostosowuje emitowane impulsy świetlne do odcienia skóry – zbieg jest więc w pełni bezpieczny. Dodatkowo, głowica urządzenia została wyposażona w filtr UV, więc bez ryzyka możemy zredukować owłosienie także na twarzy. 

mat. własne

Jest jeszcze jeden powód, dlaczego to urządzenie jest tak innowacyjne. To pierwszy na świecie system IPL połączony z aplikacją mobilną. Krok po kroku prowadzi nas ona przez przygotowania i sam zabieg. Co więcej, zapewnia informacje zwrotne w czasie rzeczywistym. Zaalarmuje, kiedy używamy nieodpowiedniej nakładki lub trybu. Pozwala ocenić efekty i przypomina o kolejnych sesjach. Aplikacja uczy się, dostosowuje do skóry (wykrywa odcień pigmentu) i zapewnia spersonalizowany plan zabiegów.

Test sprzętu Braun Skin i·expert - opinia

Depilacja zawsze była dla mnie przykrym obowiązkiem – lubię gładkie cało, ale codzienne golenie łydek czy pach maszynką było problematyczne i czasochłonne. Epilacja laserowa kojarzy mi się natomiast z dużym bólem (i niestety dużymi kosztami). Metoda IPL wydała mi się optymalna, chociaż obawiałam się domowego zabiegu i tego, że nie będę potrafiła poprawnie przeprowadzić sesji. Braun Skin i·expert okazał się dla mnie idealnym rozwiązaniem, bo samo urządzenie okazało się intuicyjne, a dedykowana aplikacja przeprowadziła mnie przez cały proces depilacji. 

mat. własne

Po utworzeniu konta i sparowaniu sprzętu z aplikacją zostałam poproszona o wykonanie testu skóry. Moje obawy, że być może ciało będzie po całej sesji podrażnione, zostały rozwiane w 15 minut. Następnie spersonalizowałam swoje potrzeby i określiłam cele. Aplikacja wskazała też, jak powinnam przygotować skórę do zabiegu, jakiej głowicy użyć, jaka moc będzie optymalna, jak przykładać urządzenie do skóry, a nawet, jaka metoda depilacja będzie najlepsza dla danego obszaru. Cała sesja trwała od minuty (pachy) do kilku minut (podudzia) a na ekranie mojego telefonu cały czas mogłam obserwować swoje postępy. Po wszystkim aplikacja zapytała o odczucia po zabiegu. Całość była dopracowana i jasna. 

Jakie więc były moje odczucia? Bardzo pozytywne – największe zaskoczenie to brak bólu. Poza delikatnym uczuciem ciepła, nie czułam absolutnie nic. Sesja była komfortowa, a ja miałam pewność, że wszystko przebiega bez zarzutu i jest w pełni bezpiecznie. Następnego dnia moja skóra była gładka i bez podrażnień – żadnych zaczerwienień czy wysypki. Tutaj warto wspomnieć, że urządzenie jest wyposażone w trzy tryby: standardowy, delikatny i ultra delikatny. Zgodnie z naszymi potrzebami aplikacja sugeruje nam odpowiedni tryb, więc nawet osoby bardzo wrażliwe na ból i ze skórą skłonną do podrażnień nie muszą się obawiać. 

mat. własne

Użytkowanie IPL marki Braun było niezwykle proste (a wręcz relaksujące), ale co z efektami? Tutaj także pozytywne zaskoczenie. Już po pierwszych zabiegach zauważyłam, że włoski są dużo jaśniejsze i słabsze. Z biegiem tygodni dało się też zauważyć kolejne obszary skóry, na których owłosienie było wyraźnie zredukowane. Wszystko to dzięki innowacyjnej technologii, odpowiedniej technice i… regularności. Dwa ostatnie aspekty to zasługa wspomnianej aplikacji. Nie tylko na bieżąco podpowiadała ona, jak obsługiwać urządzenie, ale także stworzyła mój indywidualny Smart Plan i przypominała o nadchodzących sesjach. Przy szybkim trybie życia, jaki prowadzę, było to nieocenione. 

Czy IPL to najlepsza metoda redukowania owłosienia? Dla mnie tak, ale tylko kiedy towarzyszy mi #Braun-Smart-IPL. Doceniam nie tylko efekty (według mnie imponujące, właściwie nie mam już w ogóle potrzeby usuwania owłosienia), ale przede wszystkim prostotę obsługi urządzenia i dedykowaną aplikację, która naprawdę świetnie i bezpiecznie przeprowadza przez cały proces. 

Urządzenie można kupić w sieci sklepów Media Expert.

Każdy, kto zakupi urządzenie do depilacji IPL Braun Skin i·expert, ma możliwość jego wypróbowania, a w przypadku braku satysfakcji z użytkowania, ma możliwość zwrotu urządzenia i odzyskania pieniędzy.*

* Więcej informacji oraz regulamin na stronie www.braun.pl 

Materiał promocyjny marki Braun