Lato w Los Angeles. To ostatni moment, kiedy Michael, Jay i Adolf mogą spędzić wakacje na jeżdżeniu na deskorolce całymi dniami i spotykaniu się z ziomkami. Przyjaciele właśnie skończyli liceum i muszą pożegnać się z nastoletnim życiem. To czas, kiedy trzeba wybrać studia, zdecydować się na pierwsze dorosłe decyzje. Nie mogą być już nawet ministrantami. I tę posługę muszą oddać młodszym. Każdy z nich ma pewne marzenia, ale nadal najważniejsza jest ich przyjaźń - w imię braterstwa od lat noszą te same buty, co w pewnym momencie jeden z bohaterów drugoplanowych określa jako "słodkie". Jednak czas leci nieubłaganie, a rzeczywistość daje o sobie znać. Tylko co zrobić, gdy pragnie się kariery profesjonalnego skatera?

Przed tym wyborem stoi właśnie główny bohater, czyli Michael. Z jednej strony wie, że ma do tego talent, ale wrodzona nieśmiałość nie pozwala mu początkowo zapoznać się z profesjonalistami, zaglądającymi do parku i podpatrują innych. Z drugiej, jego ojciec cały czas pyta czy chłopak złożył w końcu podania do college'u, bo jeśli nie to Michael musi zacząć pracować, np. na budowie razem z nim. Poza tym, tata co chwilę go o coś pyta, a raczej, robi niekończące się nigdy wykłady. Jest jeszcze kwestia Rachel, w której Mike podkochuje się już od kilku lat, ale może w to lato w końcu uda mu się z nią umówić na randkę? Przy tym wszystkim trzeba jeszcze znaleźć czas na treningi. Czy można to wszystko pogodzić? Michael próbuje, ze wszystkich sił, ale w pewnym momencie, traci z oczu jedną z najważniejszych kwestii - prawdziwą przyjaźń. 

"Młodość w North Hollywood" to debiut reżyserski Mikey'a Alfreda (założyciela Illegal Civ) luźno oparty na jego życiu. Jednym z producentów jest Pharrell Williams i Noah Centineo, a główne postacie przypadły naturszczykom. Dopiero w drugoplanowych rolach zobaczymy profesjonalnych aktorów - Vince'a Vaughna czy Mirandę Cosgrove. Efekt? Naturalność, której tak często brakuje w kinie. Niewyuczone zachowania, brak silenia się na wyrafinowane kino artystyczne - takich filmów jest coraz mniej, a powinniśmy je doceniać. I chociaż przesłanie "Młodości w North Hollywood" to po prostu walka o swoje marzenia i celebracja wspomnianej przyjaźni, warto zwrócić uwagę na detale w tej produkcji. 

Główna rola przypadła Ryderowi McLaughlinowi, skaterowi i początkującemu aktorowi. Amerykanin zaczynał w krótkich metrażach Alfreda, a gdy skończył 18 lat wystąpił w głośnym "Mid 90s" Jonah Hilla. Jego Michael wyróżnia się na tle całego towarzystwa. Swoim talentem, intrygującą fryzurą czy nawet stylem ubierania, lekko nawiązującym do klimatów retro z lat 60. Zresztą ta dekada ma odniesienia w jednej ze scen w knajpie. Co warto wiedzieć, pierwsze modele Vansów trafiły do sprzedaży właśnie wtedy, a marka Converse odniosła sukces swoimi "Chuck Taylor All Stars". Natomiast w 1972 roku pojawiły się kultowe dziś Nike "Cortez". To właśnie w tych sneakersach jeżdżą wszyscy, nawet "prosi". A jeśli o nich mowa, to Alfred mocno zaznacza, że dzisiejsi profesjonaliści nie są już złymi chłopcami, którzy jeżdżą gdzie im się żywnie podoba bez względu na konsekwencje. Wręcz przeciwnie, teraz muszą być idealni, krystalicznie czyści (nuda!), inaczej mogą stracić sponsora, a wtedy koniec ze wszystkimi zaletami tego życia. Na dodatek, w trakcie oglądania "North Hollywood" zobaczymy kilka sław ze świata deskorolki, m.in. Andrew Reynoldsa, Louie Lopeza, Kadera Syllę, Na-Kela Smitha, czy Jasona Dilla (wciela się w księdza!). Fani "Euforii" też powinni być zadowoleni. Na ekranie pojawia się Angus Cloud, czyli Fezco z hitu HBO. Do tego nawiązania do Tylera, the Creatora i kolektywu Odd Future, z którym reżyser współpracował swego czasu. Takich smaczków jest naprawdę sporo. 

Czy potrzebny nam kolejny film o marzycielach? Tego w Hollywood nie brakuje i raczej to się nie skończy. Choć krytyków nie do końca przekonała ta historia, a samemu Alfredowi trudno było znaleźć dystrybutora, widzowie docenili ten tytuł. Bo naturalność zawsze się obroni. 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy