W restauracjach-sieciówkach rzadko kiedy zachodzą poważne zmiany w menu. McDonald's, Pizza Hut czy KFC od lat serwują taki sam fast food. Firmy co jakiś czas urozmaicają jadłospis, wprowadzając do niego sezonowe dania. Jednak nikt by się nie spodziewał, że takie miejsca zaczną produkować posiłki dla wegan. Od kilku lat konsumenci coraz bardziej życzą sobie roślinnych opcji w popularnych restauracjach. Wielkie koncerny w końcu postanowiły przychylić się do takich próśb. 

Podczas gdy Pizza Hut wprowadziła wegański ser do kilku angielskich lokali (dowiedz się więcej >>), McDonald's stworzył wegańskiego burgera! Od teraz osoby na diecie wege zjedzą tam coś więcej, niż sałatkę. Co znajduje się w bułce? Kotlet sojowy, sos McFeast, wegański bekon oraz, klasycznie, pomidor, pomidory i pikle. Póki co, oferta testowa pojawi się tylko w jednej restauracji w fińskim mieście Tampere. Kanapka będzie się nazywać McVegan. Można ją wypróbować do końca listopada. 

Jeśli wege burger spodoba się konsumentom, prawdopodobnie wejdzie do szerszej sprzedaży. Póki co spotkał się z samymi dobrymi opiniami. Trzymamy kciuki za tę bezmięsną opcję, chociaż nie można określić jej mianem "zdrowa". Może następny będzie burger w stylu fit?

McVegan - pierwsze zdjęcia >>