Audi City Warszawa, podobnie jak koncept Audi City w kilku najważniejszych lokalizacjach na świecie, to najbardziej innowacyjne miejsce na motoryzacyjnej mapie Polski. 

Audi City Warszawa wyprzedza oczekiwania: to przestrzeń, gdzie można poznać bliżej wymarzone modele Audi, ale i platforma spotkań, które zapewniają wymianę doświadczeń na najwyższym możliwym poziomie – tymi słowami witała gości wydarzenia Małgorzata Lochert, kierownik salonu Audi City Warszawa. 

W centrum stolicy, ale i w centrum technologii, Audi City Warszawa wykorzystuje najbardziej nowoczesne cyfrowe systemy do prezentacji wszystkich modeli Audi w wirtualnej formie, w każdej możliwej konfiguracji. W kameralnych i komfortowych warunkach można zapoznać się z niezliczonymi dostępnymi opcjami indywidualizacji swojego Audi.

Goście wydarzenia mogli przekonać się, że projektowanie samochodów ma wiele wspólnego z procesem twórczym podczas rozmowy Tomasza Kammela z Parysem Cybulskim, twórcą niezwykłych modeli Audi – w tym najnowszego, który zaprojektował i który wszedł w tym roku do seryjnej produkcji tj. Audi e-tron GT. 

Audi nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, które zapewnią jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem. Rewolucjonizuje, dokonuje przełomów, stawia kolejne kroki milowe i – podobnie jak zaproszeni na wieczór Audi City Warszawa Art & Design artyści – pracuje nad idealną formą, kształtem i proporcją nowych samochodów. Wspólnym mianownikiem wystawy, podczas której można było oglądać prace Moniki Osieckiej, Krzysztofa Ostrzeszewicza, Marcina Rząsy i Rafa Tarnawskiego, jest bryła, forma przestrzenna, rzeźba. Każdy z zaproszonych artystów definiuje ją na swój własny, oryginalny sposób. W kontrapunkcie do przestrzennych dzieł sztuki, o niezwykłym dziele sztuki motoryzacyjnej, koncepcyjnym Audi AI:ME i procesie jego tworzenia, opowiedział ekspert Audi dr Grzegorz Laskowski. Pojazd studyjny Audi AI:ME ma kompaktowe rozmiary, przestronne, futurystyczne wnętrze i możliwość zautomatyzowanej jazdy na poziomie 4. Pozwala to podczas podróży robić pasażerom to, na co mają ochotę. Audi AI:ME wyposażone jest w szeroką gamę zaawansowanych technicznie rozwiązań z zakresu komunikacji, rozrywki, czy po prostu relaksu.