Ulubiony samochód Twiggy 

Flashbakshop.com

"Tak naprawdę, to nie jest mój ulubiony samochód. To jest jeden z ostatnich modeli MINI. Mój ulubiony MINI to ten, który kupiłam kilka lat temu. To była tak świetna zabawa, że kupiłam następny. Nie myślałam, że kiedykolwiek inny samochód dostarczy mi tych samych emocji co ten pierwszy, dopóki nie zobaczyłam tego. Wypełnili go dywanami, wygłuszyli, dodali nowe siedzenia i sterowanie, zawieszenie oraz ochronę Supercover. Moim ulubionym samochodem wszech czasów zawsze będzie moje pierwsze MINI. Jeżeli to będzie Twoim pierwszym, zrozumiesz o czym mówię!" - powiedziała w kampanii. W latach 70. i 80. Twiggy fotografowana była w towarzystwie MINI wielokrotnie. Uwielbiała je tak bardzo, że w 2000 roku ponownie wystąpiła w reklamie marki, w towarzystwie najnowszego wtedy modelu MINI Cooper Sport. 

Elektryczne MINI

Kiedyś dziewczyny uwielbiały MINI Coopery za zadziorność, nonszalancki design i frajdę z prowadzenia. My dziś wymieniłybyśmy ten sam zestaw cech, ale także dodałybyśmy coś od siebie - ekologię. Najnowszy model MINI jest całkowicie elektryczny i zasilany przez wysokonapięciowy akumulator. Ma wyjątkowo niski środek ciężkości, co zapewnia wyższą stabilność jazdy i lepsze prowadzenie, a moment obrotowy jest do dyspozycji w każdej chwili, co zapewnia niezrównaną zwinność i przyspieszenie. 

Podoba nam się także to, że wygląd kultowego MINI został nieco zaktualizowany. Miejskiego charakteru dodają mu elementy w kolorze cytryny, przypominające stylistyką detale gokartów. Eleganckie obręcze kół dodają mu temperamentu i podkreślają żywiołowy urok, za który dziewczyny doceniają MINI od lat. Model z pewnością rzuca się w oczy, ale tak jak dawniej jego design jest nienachalny. 

Samochód idealnie komponuje się z tętniącymi życiem miastami, jednocześnie zapewniając fenomenalne wrażenia z jazdy. Pewne siebie i pełne uroku – elektryczne MINI nawiązuje do tradycji, jednocześnie podążając drogą do ekscytującej przyszłości.

Nowe elektryczne MINI wyznacza także nowy poziom wygody jazdy po mieście - taki, do którego potrzebujesz jedynie jednego pedału. Silnik jest bezpośrednio sprzężony z kołami, a więc po zdjęciu stopy z pedału działa jak generator. Dzięki temu całkowicie elektryczne MINI zwalnia szybciej niż samochód z silnikiem spalinowym. Za każdym razem, gdy zatrzymujesz się na światłach, samochód przesyła trochę energii z powrotem do akumulatora.

I ostatnia kwestia, za którą Twiggy uwielbiała MINI - cisza. Silnik nowego modelu jest tak cichy, że marka musiała opracować specjalną akustyczną ochronę pieszych, aby sygnalizować obecność MINI na drodze. Pozostaje więc włączyć "Here I Go Again" i posłuchać: Yes, and here I go again, off down the road again. Thinking thoughts, things gone by. Here I am again w doskonałej akustyce.