Pod koniec ubiegłego roku Maria Sadowska zapowiedziała, że wyreżyseruje kolejny film. Tym razem chodzi o ekranizację kontrowersyjnego reportażu Piotra Krysiaka "Dziewczyny z Dubaju" z 2018 roku. Producentami filmu są Dorota Rabczewska i Emil Stępień, którzy nabyli prawa do tytułu. Książka Piotra Krysiaka odsłoniła świat zorganizowanego seks-biznesu, gdzie ekskluzywnymi prostytutkami zostawały modelki, aktorki, pielęgniarki czy znane piosenkarki. Polki świadczyły usługi seksualne na Bliskim Wschodzie.

Czego możemy spodziewać się po filmie "Dziewczyny z Dubaju"? Na pewno nie czarno-białej historii. Maria Sadowska w wywiadzie dla Wprost powiedziała, że ma inną ocenę tych wydarzeń i chce uniknąć "patrzenia z góry" na dziewczyny, które wybrały życie luksusowych prostytutek:

"Mam inną ocenę tych zdarzeń. Chcę uniknąć oceniającego spojrzenia. Nie chcę patrzeć na nie z góry. Próbuję zrozumieć ich motywacje (...). Wszystkie dziewczyny wiedziały, na co się piszą. Wiele z nich traktowało tę możliwość jako pewien rodzaj wyzwolenia. To nie były tylko prostytutki, ale też znane modelki, piosenkarki, hostessy, stewardessy. Książę Santo był pięknym, cudownie zbudowanym, szarmanckim i uroczym mężczyzną. Ale jak to mówią: miłe złego początki." - powiedziała reżyserka w wywiadzie dla Wprost.

Maria Sadowska chce skupić się na historii jednej bohaterki, której losy będą oparte na opowieściach innych kobiet. Zobaczymy jak niepewna siebie dziewczyna z małego miasta staje się szefową tego "brudnego biznesu". Kto pojawi się w obsadzie "Dziewczyn z Dubaju"? Reżyserka większość ról powierzyła młodym aktorkom. Na wielkim ekranie zobaczymy m.in. Annę Karczmarczyk, Katarzynę Sawczuk, Olgę Kalicką i Paulinę Gałązkę. W rolach drugoplanowych wystąpią: Grażyna Szapołowska, Bogusław Linda i Kinga Preis.

Data premiery filmu "Dziewczyny z Dubaju" nie jest na razie znana.