Rozdanie nagród filmowych BAFTA odbędzie się z nocy 18 na 19 lutego, ale wczoraj miało miejsce tak zwane "Pre-BAFTA Party", czyli event poprzedzający właściwą ceremonię. Jedną z uczestniczek była Margot Robbie, która tym razem zaprezentowała się w looku odbiegającym od jej dotychczasowych stylizacji. 

Chanel Pre-BAFTA Party 

 W Londynie, w prywatnym klubie 5 Hertford Street, odbyła się właśnie impreza poprzedzająca rozdanie nagród BAFTA. Na wydarzeniu zorgaznizowanym przez Chanel i Charlesa Fincha czy na gali w The National Gallery nie mogło zabraknąć plejady gwiazd. Ponieważ film Barbie zgarnął aż 5 nominacji do "brytyjskich Oscarów" za: 

  • Najlepszą aktorkę pierwszoplanową 
  • Najlepszego aktora drugoplanowego
  • Najlepsze kostiumy
  • Najlepszy scenariusz oryginalny
  • Najlepszą scenografię

Obecność Margot Robbie czy Grety Gerwig była wręcz obligatoryjna.

Margot Robbie – oczywiście z dodatkiem Chanel w nieoczywistej kreacji

Jako nominowana do nagrody BAFTA za najlepszą aktorkę i ambasadorka Chanel, Margot Robbie wręcz musiała pojawić się na evencie poprzedzającym BAFTA. Australijska gwiazda, która przez rok swoimi kreacjami mocno nawiązywała do kultowych strojów Barbie, tym razem zdecydowała się na zgoła inny look. Krótką, czarną cekinową sukienkę zestawiła z pikowaną torebką Chanel i szpilkami z odkrytymi palcami. Podarowała sobie również akcenty kolorystyczne – jedynym w całej stylizacji Robbie była biała wstawka przy dekolcie sukienki mini. Całości dopełnił skórzany, lakierowany płaszcz.

Margot Robbie

Charakterystycznym dla Robbie akcentem była natomiast fryzura i makijaż – delikatne, swobodnie puszczone fale oraz naturalny make-up z wyrazistą szminką, to już znak rozpoznawczy aktorki. Na ustach zagościła głęboka, ciemna czerwień. 

Czy to koniec ery różu i lalki Barbie? Tego nie wiemy. Chociaż mówi się, że w tym sezonie dziewczęcy kolor zastąpi czerwień – co może udowadniać makijaż Robbie – my z pewnością mamy nadzieję na więcej nawiązań do chyba najważniejszej dotychczas roli aktorki. Czarnemu total-lookowi jednak nie można nic zarzucić.