Wczoraj w Beverly Hills odbył się lunch z okazji rozdania nagród AFI. Na wydarzeniu pojawiło się mnóstwo gwiazd, w tym m.in Natalie Portman, Maryl Streep, Reese Witherspoon czy właśnie Margot Robbie. 

Ostatnia z aktorek pojawiła się w archiwalnym stroju Chanel SS95, który 29 lat temu na wybiegu zaprezentowała supermodelka Claudia Schiffer. 

Margot Robbie w kreacji vintage z kolekcji Chanel z 1995 roku

Look aktorki składał się z intensywnie pomarańczowej marynarki z krótkim rękawem i czarnymi obszyciami, na której przymocowano wielobarwną broszkę w kształcie kwiatu. W dolnej części stylizacji Margot zdecydowała się na małą zmianę, oryginalnie supermodelka czarną minispódniczkę z wysokim stanem miała założoną rozcięciem na przód, spódnica Robbie była bez niego. 

getty images/ Monica Schipper / Staff

Aktorka uzupełniła elegancki strój czarnymi szpilkami Mary Jane z odkrytymi palcami, pikowaną czarną skórzaną torbą i diamentową bransoletką założoną na kostkę.

Margot jest mistrzynią w odtwarzaniu vintage looków Chanel, ale także w tworzeniu dokładnie takich kreacji, jakie Schiffer nosiła w latach 90. 

Kreacje Margot Robbie w stylu Claudii Schiffer 

To nie pierwszy raz, kiedy aktorka inspiruje się stylem noszonym przez Claudię Schiffer (także na wybiegu). Robbie odtworzyła już jeden z projektów z tego samego pokazu, z którego pochodzi jej wczorajsza stylizacja. Pierwszą z nich mogliśmy zobaczyć w filmie "Barbie" - wówczas aktorka zagrała w tweedowym komplecie w kolorze pudrowego różu składającym się z marynarki i krótkiej spódnicy.

getty images/ Pierre VAUTHEY / Contributor

Natomiast zeszłego lata Margot urządziła prawdziwy pokaz mody na lotnisku w Sydney. Na czas podróży pomiędzy wystąpieniami prasowymi, założyła od stóp do głów strój Chanel, który Schiffer prezentowała na wybiegu w 1996 roku.  

getty images/ Stephane Cardinale - Corbis / Contributor

Margot wysoko stawia poprzeczkę, ale jeśli dzięki temu możemy ponownie podziwiać jej bezbłędny styl, to z pewnością nie będziemy protestować.