Penelope Cruz i Brad Pitt na romantycznych zdjęciach w kampanii Chanel

Długie spojrzenia w oczy, romantyczne spacery po plaży... Penelope Cruz i Brad Pitt są idealnym odzwierciedleniem filmowej inspiracji projektantki Chanel Virginie Vard. Zdjęcia nawiązują do jednego z jej klasyków francuskiej filmografii z tzw. Nowej Fali. "Kobieta i mężczyzna" w reżyserii Claude'a Lelouch z 1966 roku to kino o etapach wielkiej miłości, z dwoma Oscarami na koncie. Sensualne sceny, legendarny spacer brzegiem morza w Deauville, hotelowa restauracja w Normandy - w kampanii Chanel znajdziemy wszystkie najważniejsze kinowe inspiracje. Tym razem pokazujemy wam zdjęcia aktorskiej pary, a poniżej znajdziecie cały klip. 

Penelope Cruz i Brad Pitt w filmie Chanel

W krótkometrażowym filmie Penelope Cruz i Brad Pitt spacerują po plaży w Deauville i flirtują ze sobą przy stoliku w restauracji hotelu Normandy. Zamawiają dwa średnio wysmażone steki Chateaubriand, ale rezygnują z przystawek. "Myślę, że jest na nas zirytowana. Zdecydowanie nie jest szczęśliwa" - mówi Pitt o ich kelnerce, granej przez modelkę Rianne Van Rompaey. "Chcesz, żebyśmy ją uszczęśliwili?" - odpowiada Cruz. Ich przeciągłe spojrzenia i zalotne gesty coraz bardziej budują napięcie. (Spoiler alert: w pewnym momencie Cruz pyta kelnerkę, czy mają jakieś wolne pokoje).

Klip autorstwa duetu Inez & Vinoodh to remake kultowego romantycznego dramatu "Kobieta i mężczyzna" z 1966 roku, wyreżyserowanego przez Claude'a Leloucha. Fabuła kręci się wokół młodej wdowy i wdowca, granych przez Anouk Aimée i Jean-Louis Trintignanta, którzy poznają się przypadkowo w szkole z internatem, do której wysyłają swoje dzieci. Ich romans stopniowo staje się coraz bardziej intensywny, ale sprawy komplikują się przez ich nieprzepracowane emocje.

Wybór Penelope Cruz i Brada Pitta do odtworzenia roli kultowej pary nie był przypadkowy - aktorka jest ambasadorką marki od 2018 roku, kiedy to wystąpiła w kampanii kolekcji Cruise w obiektywie Karla Lagerfelda; w hołdzie dla projektanta szła też w pokazie na sezon jesień-zima 2019/2020. Pitt ma jeszcze dłuższą relację z domem mody: w 2012 roku został pierwszym męskim ambasadorem legendarnych perfum Chanel No. 5.

Jeśli uda wam się oderwać na moment wzrok od Cruz i Pitta, kiedy flirtują ze sobą zamawiając steka, przyjrzyjcie się torebce leżącej na stoliku - to klasyczny model 11.12 od Chanel. Co ciekawe, w filmie z 1966 roku takie lokowanie produktu wydarzyło się całkowicie organicznie: Gabrielle Chanel przyjaźniła się z Anouk Aimée, która odgrywając scenę położyła po prostu na stole własną torebkę od marki.

Zobaczcie film: