Regulacja brwi czy makijaż brwi?

Brwi są kropką nad i w makijażu. Ramą dla twarzy. To ich kształt i kolor decydują o tym, czy wyglądasz na wypoczętą, czy zmęczoną. Zaniedbane i nieuporządkowane postarzają cię o lata świetlne. Także te wyskubane na szerokość nitki do zębów. Na szczęście ten sezon zdominowały brwi bujne, wręcz krzaczaste. Najlepszy przykład? Modelka Cara Delevingne na pokazie Burberry.

 

Regulacja brwi - koniec męki!

Nadchodzi trend na brwi w rozmiarze XXL

Pozostaje tylko pytanie, czy brwi o objętości XXL są naprawdę dla każdego? Nie.

Ale na pewno warto zainspirować się trendami z wybiegów i wcielić w życie kilka zasad:

Po pierwsze: nie skubać włosków zbyt intensywnie. Teraz pęsety używa się tylko do drobnej korekty lub usunięcia włosków pomiędzy brwiami. Regulacja brwi odchodzi w niepamięć!

Po drugie: dopracować ich kształt. Idealne łuki unoszą się w górę, począwszy od wysokości źrenicy oka. A ich długość wyznacza niewidzialna linia, której początek wyznacza linia pomiędzy wewnętrznym kącikiem oka i skrzydełkiem nosa. Koniec – pomiędzy zewnętrznym kącikiem oka i skrzydełkiem nosa.

Po trzecie: kolorować je z głową. Brwi powinny być identyczne z odcieniem włosów u nasady. Jeśli jesteś blondynką, przyciemniaj je najwyżej o dwa tony. Unikaj farbowania włosków czarną henną i makijażu permanentnego. Oba zabiegi mogą nadać ci groźny wyraz twarzy. A co zrobić, jeśli brwi są niemal niewidoczne? Sięgnij po odżywkę RevitaLash lub Talika, po których włoski odrastają zdecydowanie gęstsze. Na taki efekt musisz jednak poczekać co najmniej trzy miesiące. Do tego czasu możesz brwi perfekcyjnie podrasować makijażem. Jak?

 

Na następnej stronie znajdziesz wskazówki najlepszych makijażystów >>>

Kształt brwi powinien przede wszystkim pasować do oczu. Zobacz, jak łatwo mogą zmienić wygląd całej twarzy:

1.

Brwi modelek z pokazu Sportmax, fot. Imaxtree

GROŹNE SPOJRZENIE

Niewielki rozstaw oczu zniwelujesz zostawiając większą przerwę pomiędzy brwiami. Ten zabieg optycznie oddala od siebie oczy. Pilnuj, aby włoski nie zrastały się jak u Fridy Kahlo. Jeśli twoje oczy są małe, wybierz delikatniejszy kształt brwi. Zbyt szerokie zdominują całą twarz.

2.

Brwi modelek z pokazu Stella McCartney, fot. Imaxtree

OCZY SZEROKO ROZSTAWIONE

Gdy regulujesz brwi pęsetą, zostaw trochę więcej włosków niż zwykle w miejscu przerwy między brwiami. To optycznie zbliży do siebie oczy. Jeśli w tym miejscu włoski nie rosną, delikatnie dorysuj je kredką, szkicując drobne kreseczki tuż nad wewnętrznymi kącikami oczu.

 

Na następnej stronie znajdziesz kolejne propozycje >>>

3.

Brwi modelek z pokazu Giambattista Valli, fot. Imaxtree

SMUTNE OCZY

Jeśli zewnętrzne kąciki oczu opadają, „rozwesel” je kształtem brwi. Kąciki się uniosą, kiedy łuki będą nieco podniesione. Jeśli nie da się tego zrobić z włosków, dorysuj kredką linię prostą, w kierunku skroni. Brwi podniosą się również dzięki wyczesaniu włosków w górę. To momentalnie „liftinguje” oko.

4.

Brwi modelek z pokazu Blumarine, fot. Imaxtree

ZMĘCZONE SPOJRZENIE

Wynika ono bardzo często z umiejscowienia brwi blisko górnej powieki. Co powinnaś -zrobić? Oddalić brwi od powiek. Możesz usunąć kilka dolnych włosków pęsetą, ale bezpieczniej dla ich kształtu będzie rozjaśnić je cieniem w kolorach: szampana, beżu lub cielistego różu.

 

Sprawdź, jaki kosmetyk najlepiej zagęści Twoje brwi, a który kolor cienia najlepiej wyostrzy ich kolor. Informacje na ten temat znajdziesz na następnej stronie >>>

Jak to zrobić?

Sprawdź, jaki kosmetyk najlepiej zagęści twoje brwi, a który kolor cienia najlepiej wyostrzy ich kolor.

Brwi modelek z pokazu Donna Karan, fot. Imaxtree

1. Mniej znaczy lepiej

"Jeśli masz ciemne, gęste brwi, po prostu je wyczesz i utrwal żelem. Jeśli musisz je namalować, zacznij od jaśniejszego koloru i stopniowo je przyciemniaj, aby kolor nie wyszedł zbyt teatralny" – mówi makijażystkaAgata Kalbarczyk.

 

2. Żel wieńczy dzieło

"Zazwyczaj malujesz brwi cieniem? Pamiętaj, aby makijaż koniecznie zakończyć wyczesaniem ich szczoteczką. A najlepiej specjalnym żelem do brwi. Nabłyszczone wyglądają o wiele bardziej naturalnie" – mówi Magda Atkins, makijażystka Bobbi Brown.

Kosmetyki do makijażu brwi, kolaż ELLE.pl, fot. Pix Toy

 

3. Dobrego makijażu brwi nie widać

"Jeśli chcesz, aby wyglądał perfekcyjnie w miejscach, gdzie włoski rosną rzadziej, dorysuj je ściętym ukośnie pędzelkiem zanurzonym w odpowiednim kolorze cienia albo trzymaną wcześniej w lodówce twardą kredką" – mówi Wojtek Rostowski, makijażysta Max Factor.

 

4. Chłodne brązy chronią przed wpadką

"Strzeż się jak ognia ciepłej kolorystyki w makijażu brwi – wygląda sztucznie! Cienie wczesz we włoski szczoteczką. Fankom ołówków zaś polecam narysować linię na górnej krawędzi brwi i wczesać ją w linię włosków" – mówi Sergiusz Osmański, makijażysta Sephora.

Kosmetyki do makijażu brwi, kolaż ELLE.pl, fot. Pix Toy

 

Gdzie znajdziesz najlepszych specjalistów od pięknych brwi? Adresy sprawdzonych salonów znajdziesz na następnej stronie >>>

Brwi modelek z pokazu Donna Karan, fot. Imaxtree

Regulacja brwi - woskowanie czy nitkowanie? Gdzie ją wykonać?

Sprawdzone adresy pięknych brwi:

Kosmetyczka nakłada cienką warstwę wosku na skórę, by po chwili zerwać go wraz z włoskami. Zabieg trwa 20 minut, a ciebie nie zdąży nawet zaboleć.

Cena: 40 zł, www.lycon.pl

 

Idealne przy gęstych brwiach. Nitki precyzyjnie usuwają włoski wraz z cebulkami, nawet te najjaśniejsze. Wszystko w 10 minut.

Cena: 15 zł, www.buddhaspa.pl

 

  • Makijaż brwi: malowanie w Browbar Benefit

W ciągu 20 minut zrobią ci tu idealny kształt brwi i przeszkolą, jak podkreślić je makijażem.

Cena: 65 zł, www.sephora.pl

 

Zobacz też:

ELLE.pl testuje hity wizażystów >>>

Kolorowy makijaż na wiosnę >>>

Trendy w makijażu na wiosnę-lato 2013 >>>