Niezależnie od tego, czy ubierasz się na podróż, wychodzisz na brunch, uprawiasz sport, czy po prostu spędzasz czas w domu, chcesz czuć się stylowo i komfortowo. My też, dlatego na co dzień sprawdzamy rynek mody, poszukując marek, które zapewniają to, na czym nam zależy. Maison Misaga to jedna z nich. Estetyka marki to minimalistyczny athleisure, a wszystkie ich produkty powstają w duchu zrównoważonej mody. To jednak nie wszystko, bowiem część zysków przekazywana jest tu na cele charytatywne.


W nazwie MISAGA zawierają się 4 główne cechy DNA marki MSGA czyli: Movement, Sustainable, Giving, Athleisure.

Movement

To ruch na rzecz niezbędnych zmian w branży mody, biznesie i całym świecie. W obliczu kryzysu klimatycznego sposób produkcji odzieży musi ulec radykalnej zmianie. Przyszłość należy do recyklingu, cyrkularności i szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju. Każda rzecz z metką Maison Misaga spełnia surowe wymogi ekologicznej produkcji.

Sustainable

Twórcy marki wierzą, że wszystko powinno być zrównoważone. Musimy oddać planecie co najmniej tyle ile od niej bierzemy. Misaga wykorzystuje wyłącznie materiały pochodzące z recyklingu, przyjaznych środowisku tkanin i barwników. Warto zauważyć, że jest to projekt całościowy – także opakowania są ekologiczne, bo biodegradowalne, a metki zawierają nasiona. Wystarczy je zasadzić, by wyhodować roślinę. Ambicje Maison Misaga sięgają więc daleko poza sam świat mody. Twórcy marki wyciągają rękę do lokalnej społeczności, szyjąc w zaufanych manufakturach. Wszystkie pracują według standardów zrównoważonej mody – korzystają z zielonej energii, czy oczyszczają wodę wykorzystaną w produkcji. Uczciwe warunki pracy, transparentność, skrócone łańcuchy dostaw to filary działalności świadomych marek. W ten sposób minimalizowana jest emisja dwutlenku węgla. Zasada „im mniej, tym lepiej” dotyczy także zużycia tkanin. Maison Misaga stara się wykorzystywać każdy skrawek tkanin i oferować maksymalną liczbę produktów z użytych przez nią materiałów. Ubrania są wypuszczane w limitowanych seriach, by uniknąć nadprodukcji. 

Giving

Fakt bycie nowoczesną, zrównoważoną marką modową wykracza daleko poza samo używanie materiałów pochodzących z recyklingu czy ekologicznych tkanin, oznacza to również zrównoważone myślenie o globalnym społeczeństwie i wspieranie potrzebujących.
Maison Misaga działa w skali globalnej i niesie pomoc daleko poza granicami naszego kraju. Jak? 2 euro ze sprzedaży każdego produktu zostaje przeznaczone na wsparcie dzieci z Afryki. Do końca 2027 roku marka zobowiązała się przekazać milion euro na rzecz pomocy dzieciom. Misaga aktywnie współpracuje z fundacją Omeny Mensah. Wspólnie budują plac zabaw dla dzieci w Kids Haven w Ghanie. Miejsce powstanie częściowo z materiałów z recyklingu oraz pozyskanych na miejscu. To początek szerzej zakrojonej działalności. I krok w przyszłość, gdzie moda, zrównoważony rozwój i działanie na rzecz naszej planety i jej mieszkańców to misja, a nawet więcej, konieczność. 

Athleisure

Połączenie słów “athletic” I “leisure” nawiązuje do ubrań o sportowym charakterze, które ubierane są w niekoniecznie sportowych okolicznościach. Ubrania Maison Misaga będą z Tobą zarówno podczas treningu „squats” jak również, w Twoich ulubionych „brunch spots”. Komfortowe i przyjemne legginsy, luźne bluzy, t-shirty, topy – wszystkie te elementy swobodnie sprawdzą się na porannym treningu, jodze albo joggingu. I przez cały dzień – podczas pracy zdalnej, brunchu z przyjaciółką, spaceru z psem. Najwyższa jakość wykonania, modne kolory i fasony, które kochają kobietę – to sprawia, że rzeczy Maison Misaga mogą nawet stać się bazą do tworzenia wieczorowych stylizacji. Crop Top świetnie wygląda pod smokingową marynarką, dresowe spodnie można zestawić z casualow’ą kurtką, bluzę nosić pod płaszcz. Co ciekawe paleta barw została dopasowana tak, żeby wszystkie elementy można było łatwo ze sobą łączyć i zestawiać, tworząc coraz to nowe stylizacje.

Każda rzecz z metką Maison Misaga kryje w sobie obietnicę, że to coś więcej niż moda – to misja

Wszystkie elementy współistnieją, by tworzyć wyjątkową jakość. Filarami marki pozostają zrównoważony rozwój, działalność charytatywna i athleisure. Marka mocno stawia też na rozwój nowych technologii – z tego co wiemy już pracują nad kolekcją cyfrowych ubrań przeznaczonych do świata metawers. Długofalowym celem Maison Misaga jest tworzenie innowacyjnych tkanin i szeroko pojęta edukacja rynku. Maison Misaga to zespół Europejczyków, którzy chcą pozostawić sensowne przesłanie w naszych szafach. Zrównoważona moda w duchu Athleisure, w której nie tylko wyglądasz dobrze, ale też czynisz dobro.


Zobacz więcej na www.maisonmisaga.com