Moda i styl życia są ze sobą powiązane. Kreatywność projektantów nie może poruszać się w próżni. Dlatego każda zmiana społeczna znajduje swoje odzwierciedlenie w trendach. O wpływie pandemii na codzienne funkcjonowanie pisano już wiele. W jednym eksperci są wyjątkowo zgodni - większość czasu spędza się w domu. Skutkuje to naturalną potrzebą ubierania się w wygodne stroje, wyróżniające się komfortem użytkowania. Nie jest to jednak równoznaczne z odejściem od estetyki, która stanowi istotny element budujący przyjemność kontaktu z modą. Odpowiedzią na nowe potrzeby jest loungewear, wcześniej funkcjonujący pod nazwą homewear lub leisure.

Swoboda w nowym wydaniu

Aspekt funkcjonalny loungewearu ma kluczowe znaczenie. Wiąże się zarówno z krojem odzieży, jak i z zastosowanymi materiałami. Luźne dresy, joggery, przyciągające miękkością swetry i bluzy, w których możesz schować się przed wyzwaniami codzienności. Brzmi dobrze? Dopełnieniem tego stylu będą delikatne tkaniny z wysokiej jakości bawełny, wełny i kaszmiru. Wszystko po to, żeby zapewnić Ci pełną swobodę i sprawdzić, że poczujesz się jak w domu, także w momentach, kiedy będziesz poza nim. Wyjątkowo dobrze zapowiadają się propozycje marek premium na sezon wiosenno-letni. Najnowsza kolekcja Allude zachwyci Cię pastelowymi odcieniami i kunsztem wykonania. Wybierając wśród modeli ubrań Deha, połączysz klasykę z nieoczywistymi printami i przekrojową paletą barw. Pierwszym skojarzeniem z marką LoveShackFancy były zjawiskowe sukienki. Teraz czas poszerzyć tę perspektywę o ofertę loungewear w najlepszym wydaniu. Romantyczne, a jednocześnie zadziorne, intrygujące i odważne kreacje. Nadaj swojej garderobie unikatowy charakter.

Więcej niż homewear

Ewolucja trendu wyprowadziła go poza zacisze domowe. Czas ograniczonej, z konieczności, aktywności społecznej przyniósł pewne odkrycia, które wpłynęły na obowiązujące reguły towarzyskie i zawodowe. Razem z obserwacją, że wiele spotkań można z powodzeniem zastąpić mailem lub krótką videokonferencją przyszło przekonanie, że estetyka i wygoda nie muszą się wykluczać. Wręcz przeciwnie. W wiosenno-letniej ofercie loungewear znajdziesz odzwierciedlenie wszystkich aktualnych trendów kolorystycznych. Naturalne barwy, modne pastele, a z drugiej strony wyraziste akcenty i intrygujące printy. Dzięki swojej różnorodności loungwear bryluje na salonach i ulicach, przyciągając spojrzenia niekonwencjonalnymi stylizacjami.

Back to 90’s

Inspiracje latami 90. są coraz bardziej widoczne w prezentowanych kolekcjach znanych marek. Być może jest to spowodowane nostalgią za okresem, kiedy wszystko wydawało się łatwiejsze. Nadzieję na powrót do większej swobody i beztroski można nosić w sobie, ale także...na sobie. Stąd obecność oversize’owych spodni i bluz. Do tego warto dodać klasyczne bezrękawniki oraz asymetryczne t-shirty.

Moda na dres

Jeszcze do niedawna stwierdzenie, że dres jest synonimem topowych trendów, wydawało się kuriozalne. Jednak moda po raz kolejny udowadnia, że nie zna ograniczeń. Kreacje powstają w odniesieniu do potrzeb. Stąd romans wygody z luksusem, który przejawia się w doskonałej jakości materiału. Można założyć, że przygoda z loungewearem jeszcze potrwa, dlatego z niecierpliwością oczekuj jego dalszej ewolucji.