Nowa kolekcja The Vampire's Wife

W nowej kolekcji marki znajdziemy oczywiście charakterystyczną dla Susie Cave czerń czy głęboki granat, ale tym razem na prowadzenie wysuwają się wszystkie odcienie różu. Te projektantka The Vampire's Wife rozmalowuje na kokardach, falbanach, marszczeniach i wysokich ramionach swoich sukienek mini i maxi. Główny klimat? Chociaż jest to kolekcja dedykowana jesieni, na przekór pogodzie za oknem wydaje się ona dość pogodna i wiosenna. Do tego nie brakuje tutaj charakterystycznych dla projektów Cave hiper kobiecości, odrobiny tajemnicy i niedopowiedzeń oraz magii. Nie bez powodu suknie i sukienki The Vampire's Wife kojarzą się z baśniami i złymi bohaterami bajkowych historii, a do jej fanek zaliczają się artystki, poetki i aktorki kina ambitnego.

Pussy Bow jest pierwszą kolekcją marki, która powstała we współpracy z kostiumografką i scenografką Alice Babidge. To dlatego sukienki nawet na modelkach wydają się odrobinę teatralne i robią piorunujące wrażenie.

Nowej kolekcji marki towarzyszy wyjątkowa kampania zdjęciowa, pierwszy raz tak osobista w wydaniu Susie Cave. Wszystko dlatego, że w kampanii wystąpili znani przyjaciele i bliscy projektantki: aktorka Greta Bellamacina i maleńki Lucian oraz poeta Robert Montgomery, projektant Philip Treacy, pies T.J., model Wolf Gillespie i stylistka Katy England, pisarka Amanda Harlech, Kate Moss i Keira Knightley we własnej osobie, a także sama projektantka i jej mąż, muzyk Nick Cave. Zdjęcia wykonał utalentowany fotograf Casper Sejersen we współpracy ze wspomnianą wcześniej Babidge, która pełniła rolę dyrektor kreatywnej.

Ceny nowej kolekcji The Vampire's Wife wahają się między 450 funtów spódnicę The Little Anarchy a 2 500 funtów za The Classic Pussy Bow Dress.