Kylie Skin, czyli kosmetyki do pielęgnacji od Kylie Jenner okazały się hitem. Przynajmniej marketingowym. Niecały miesiąc temu 21-letnia miliarderka zaprezentowała swój najnowszy projekt, który na instagramie obserwuje już 1,5 mln osób. W ofercie znalazły się takie produkty jak pianka do mycia twarzy (24$), orzechowy peeling do twarzy (22$), waniliowy tonik bez dodatku alkoholu (22$), krem nawilżający z ochroną przed niebieskim światłem (24$), serum z witaminą C (28$), krem pod oczy (20$). Całość opakowano w różowe minimalistyczne tubki i butelki. Już podczas premiery Jenner ujawniła, że jej kosmetyki wegańskie oraz nie testowane na zwierzętach ("crueltyfree"), a w ich składzie nie znajdziemy glutenu, parabenów, czy siarczanów. Czy na pewno? Okazuje się, że to nie do końca prawda...

Kylie Jenner i Travis Scott rozstali się! To koniec ich związku >>

Te modne paznokcie na lato lansuje Kylie Jenner. Poznaj jeden z najpopularniejszych trendów na manicure >>

Kosmetyki Kylie Jenner nie są jednak wegańskie? Fani zarzucają Amerykance kłamstwo

Niedawno Kylie Jenner musiała się gęsto tłumaczyć z filmiku, na którym widać jak zmywa twarz przy użyciu pianki Kylie skin. Jeśli uważnie oglądaliście wideo, to z pewnością zauważyliście, że na ręczniku było widać ślady po podkładzie. Teraz Amerykance zarzucono, że oszukuje klientów, a jej produkty wcale nie są wegańskie. Fani zauważyli, że w składzie toniku i wspomnianej pianki są składniki pochodzenia zwierzęcego. Ale czy na pewno? W tym pierwszym znajdziemy skwalan, jeden z obecnie najpopularniejszych składników w kosmetykach nawilżających. Skwalen (jego nasyconą i stabilną formą chemiczną jest właśnie skwalan) odkryto w 1906 roku przez japońskich naukowców badających rekiny. To właśnie w wątrobie tych zwierząt znajdują się olbrzymie złoża tego olejku i do lat 80. pozyskiwano je głównie stamtąd. Dziś skwalen pochodzi głównie z surowców roślinnych, np. z oliwek.

Drugim, "kontrowersyjnym" składnikiem w kosmetykach Kylie Jenner jest Hydroxyacetophenone. Niestety nie wiadomo, o który związek chemiczny dokładnie chodzi. Przykład: 3-Hydroxyacetophenone jest częścią kastoreum, żółtawej wydzieliny gruczołów skórnych bobra europejskiego oraz kanadyjskiego, za to 4-Hydroxyacetophenone występuje w igłach i korzeniach mikoryzowych świerków pospolitych.

Kylie Jenner nie skomentowała tych zarzutów.