Poniższa playlista nadaje się do słuchania: z dziewczyną, z chłopakiem, z mamą itp. Taki był mój plan! Przed użyciem należy zapoznać się z opisami i pozmieniać według własnego uznania. Skuteczność gwarantowana/sprawdzona wiele razy, bo uwielbiam spędzać czas słuchając wspólnie muzyki - mówi Mateusz Holak.

Weezer - Island In The Sun 

To dobra piosenka na start: dużo zwierzątek w teledysku. Mam wrażenie, że jej nastrój zachęca do miłowania niekoniecznie partnerskiego, a kochania wszystkiego i wszystkich. Taki ma moodzik.

Elvis Costello -Veronica 
To piosenka, którą Elvis Costello napisał dla babci. Jest piękna i dużo w niej miłości.

The Smiths - Some Girls Are Bigger Than Others 
Kolejna propozycja, która kojarzy mi się z miłością: tym razem do siebie samego.

The Cure - Friday I'm In Love 
Tutaj miłość w wersji przygodowej, dla fanek i fanów serialu "Przyjaciele".

Gym Class Heroes: Cupid's Chokehold ft. Patrick Stump
Jeśli słuchasz z kimś, to myślę, że w Walentynki warto wybrać dla tej osoby piosenkę, którą wiesz, że lubi.

Dawid Kwiatkowski / Holak — Prezent
To nie zawsze najlepszy pomysł, żeby puszczać komuś na spotkaniu swoje piosenki. Chyba, że akurat sam z przyjemnością sobie ją przypomnisz i można to zrobić bez przypału.

Tyler, The Creator - She (feat. Frank Ocean)
Niezłym pomysłem na playlistę randkową są też całe albumy. Jeśli mógłbym polecić cały album poleciłbym "Orange Chanel"  Franka Oceana. W przypadku sytuacji „do pokazania na youtube”, można pochwalić się znajomością fajnego klipu: w mojej propozycji zobaczycie, jak szybko Tyler the Creator zadzwoniłby na policję gdyby zobaczył coś niepokojącego oraz jego randkę w t-shircie w psy.

Thundercat - "Heartbreaks + Setbacks"
Gdyby piosenki dało się ustawić jako opis na Gadu Gadu to na bank miałbym Thundercata a nie Pezeta. Myślę, że cool dziewczyny też.

The Internet - Girl (Official Video) ft. KAYTRANADA

To piosenka, która może oddzielić wieczór na część zwykłą i romantyczną, więc trzeba słuchać go i puszczać uważnie. Z resztą jesteśmy już blisko końca

Drake - Too Much (feat Sampha)

Jeśli Twoja dziewczyna/ chłopak woli Justina Biebera od rapu, nie przejmuj się. To prawdopodobnie da się odkręcić właśnie tym numerem.

ScHoolboy Q - Studio ft. BJ The Chicago Kid

Jeśli chcemy iść szlakiem seksi (o boże co za słowo) rapsów, to należy wystrzegać się imienia lil i postawić na skuteczność. Moja rapowa zajawka znajduje swoje początki na poziomie takich wykonawców, którzy potrafili przełamać emocje bardzo mocnymi bębnami – taki pomysł towarzyszył mi kiedy zacząłem pracować nad muzyką Małych Miast. Jeśli chcemy wskoczyć na grubo w rapsy, można pominąć ten numer i przejść do Skepty.

Skepta - Glow In The Dark

Skepta to ostateczny wybór na walentynki 2020 z dziewczyną, która średnio lubi rap ale jest otwarta na dobrą muzykę. I oto: najbardziej romantyczna piosenka z najlepszej płyty ubiegłego roku.

Hanka Ordonówna: "Miłość ci wszystko wybaczy"

Jeśli macie odtwarzacz winylowy, należy się na tym skupić. Stare polskie winyle (np. Krystyna Prońko) na randce to pewniak, oni tam w tekstach często sugerują dobre rozwiązania. To była moja lista ale zachęcam do słuchania i zrobienia własnej.

Slipknot - Psychosocial
Miłość Ci wszystko wybaczy: możesz to sprawdzić tym numerem. Pozdrawiam i życzę samej miłości w walentynki.