Spotify Wrapped 2023 napawa trwogą tych, którzy na szczycie zestawienia chcą zobaczyć ambitne alternatywne brzmienia, ale tak naprawdę w sercu gra im reggaeton i italo disco. Znienacka sugeruje rychłą przeprowadzkę do Rzeszowa, Bolonii czy Provo w stanie Utah, aby otoczyć się wianuszkiem słuchaczy o zbliżonych gustach. A na koniec porówna użytkowników do mrocznego wampira lub namiętnie tworzącego własne playlisty alchemika. Teraz, gdy zapoznaliśmy się z indywidualnymi rankingami, pora przyjrzeć się globalnym danym.

Taylor Swift nową liderką światowego rankingu Spotify Wrapped

Liczby nie kłamią. Wyczekujący pod stadionami w kilometrowych kolejkach Swifties zapewnili swojej idolce triumf w tegorocznym rankingu. Po trzech latach Taylor Swift dopięła swego i zrzuciła z 1. miejsca Portorykańczyka Bad Bunny'ego. Internauci słuchali uwtorów piosenkarki ponad 26 miliardów razy! Tym samym stała się pierwszą kobietą w krótkiej historii Spotify Wrapped (statystyki zaczęto udostępniać w 2015 roku), której udało się tego dokonać. Oczywiście raper nie spadał długo. Na liście najpopularniejszych artystów 29-latek uplasował się tuż za Miss Americaną. Trzecie miejsce przypadło w udziale The Weekndowi. Tak wygląda topowa 10 najchętniej streamowanych wykonawców 2023 roku: 

 1. Taylor Swift
 2. Bad Bunny
 3. The Weeknd
 4. Drake
 5. Peso Pluma
 6. Feid
 7. Travis Scott
 8. SZA
 9. Karol G 
 10. Lana Del Rey

Bad Bunny nie ma jednak powodów do obaw. Na liście najczęściej odtwarzanych albumów na świecie króluje bowiem „Un Verano Sin Ti”. Kolejne miejsca należą do „Midnights” Taylor Swift, „SOS” SZA, „Starboy” The Weeknda i „MAÑANA SERÁ BONITO KAROL G”. Na siódmą pozycję wspiął się „Lover”, czyli studyjne wydawnictwo Swift z 2019 roku. Sukces odnieśli też Morgan Wallen, Metro Boomin, Peso Pluma i Harry Styles. Sytuacja kształtuje się nieco inaczej w przypadku singli. W tej kategorii prym wiedzie „Flowers” autorstwa Miley Cyrus. Z głośników na każdej szerokości geograficznej równie często dobiegały też nuty „Kill Bill” SZA czy „As It Was” Harry'ego Stylesa. Tak prezentuje się zwycięska dziesiątka:

 1. „Flowers”, Miley Cyrus
 2. „Kill Bill”, SZA
 3. „As It Was”, Harry Styles
 4. „Seven (feat. Latto)”, Jung Kook
 5. „Ella Baila Sola”, Eslabon Armado, Peso Pluma
 6. „Cruel Summer”, Taylor Swift
 7. „Creepin’”, Metro Boomin, The Weeknd, 21 Savage
 8. „Calm Down”, Rema, Selena Gomez
 9. „Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53”, Bizarrap, Shakira
 10. „Anti-Hero”, Taylor Swift

Lista najpopularniejszych artystów w Polsce w 2023 roku

A kogo w minionym czasie słuchaliśmy nad Wisłą? Według Spotify bez przerwy zaglądaliśmy na profile polskich raperów. W podsumowaniu uwzględniono jedynie trzech wykonawców popowych: The Weeknda, sanah i Dawida Podsiadło

 1. Taco Hemingway
 2. White 2115
 3. Kukon
 4. Mata
 5. Oki
 6. Gibbs
 7. sanah
 8. Bedoes 2115
 9. The Weeknd
 10. Dawid Podsiadło