W rozmowie z serwisem The Talks, Wes Anderson zdradził, że największy wpływ mieli na niego twórcy, tacy jak: John Huston, Orson Welles, Jean Renoir, Stanley Kubrick, Fellini, Bergman Roman Polański.

Moimi ulubionymi twórcami są ludzie tacy jak John Huston, Orson Welles, Jean Renoir, Roman Polański, Stanley Kubrick, Fellini i Bergman - i tak właśnie zostałem założony jako filmowiec - powiedział Wes Anderson w wywiadzie dla The Talks. 

Z kolei serwis amerykańskiego magazynu IMDB opublikował listę 10 ulubionych filmów Wesa Andersona. Powstała dzięki wywiadom, w których reżyser zdradzał tytuły swoich ukochanych filmów. Tak! W rankingu znalazł się legendarny polski reżyser. Słynny filmowiec wskazał oczywiście "Dziecko Rosemary" z 1967 roku. Twórca "Genialnego klanu" docenił dramat o młodej kobiecie, która spodziewa się dziecka szatana za pomysłowość i genialną grę Mii Farrow, która wciela się w postać Rosemary Woodhouse. Oprócz "Dziecka Rosemary" na liście znalazło się sporo starszych tytułów, np. "Garsoniera?" z 1960, "Słodki smak sukcesu" z 1957 roku i "Na los szczęścia, Baltazarze" z 1966 roku. Wes Anderson wskazał też swój ulubiony film w reżyserii Woody'ego Allena i Stanleya Kubricka.

Znalezione obrazy dla zapytania: rosemary baby

10 ulubionych filmów Wesa Andersona

Mechaniczna pomarańcza (1971)

Hannah i jej siostry (1986)

Nowojorskie opowieści (1989)

Dziecko Rosemary (1968)

Garsoniera (1960)

Wpływ księżyca (1987)

Adwokat terroru (2007)

Madame de... (1953)

Na los szczęścia, Baltazarze (1966)

Słodki smak sukcesu (1957)