Ostatnio pisaliśmy o nowej kampanii Zalando, która powstała we współpracy z holenderskim duetem projektantów - Viktor&Rolf. Kolekcja RE:CYCKLE stworzona została z myślą środowisku naturalnym i stanowi kontynuację ostatnich kolekcji haute couture znanych projektantów. Wykorzystali oni niesprzedaną odzież z magazynów Zalando - każdy model wchodzący w jej skład ozdobiony został aplikacjami wykonanymi z materiałów z recyklingu. Twarzą kampanii została belgijska modelka Hanne Gaby Odiele. Sprawdźcie, jak ocenia nową kampanię! Kolekcja dostępna będzie od 1 lutego wyłącznie w Zalando! 

Dlaczego warto zwrócić uwagę na kolekcję RE:CYCLE – Viktor&Rolf dla Zalando? Co o niej sądzisz?

Hanne Gaby Odiele: RE:CYCLE przyświeca wspaniała idea: do uszycia wchodzących w jej skład modeli wykorzystano materiały z odzysku pochodzące z niesprzedanych kolekcji i stworzono z nich coś nowego i niepowtarzalnego. Projekty domu mody Viktor&Rolf od zawsze wymykały się konwencjom. To wspaniała kolekcja oparta na innowacyjnym pomyśle i uważam, że przemysł modowy powinien iść w tym kierunku. Nie mogę się jej doczekać!

Jak wyglądała praca na planie zdjęciowym kampanii?

Hanne: Sesja zdjęciowa odbyła się w Amsterdamie, czyli mieście, z którego pochodzą Viktor&Rolf. Świetnie się na niej bawiłam. Jestem zachwycona kolekcją i jej stylizacją na zdjęciach, na przykład łączeniem prostych jeansów z wyjątkową designerską bluzką. To jedyne w swoim rodzaju.

Twój ulubiony model z kolekcji?

Hanne: Ciężko mi wskazać jednego faworyta. Lubię T-shirty o prostym kroju, uwielbiam swetry z kokardami, podobają mi się sukienki i ich kroje. Ujął mnie też patchwork.

Wielokrotnie występowałaś już w odzieży zaprojektowanej przez duet Viktor&Rolf. Jak się w niej czujesz?

Hanne: Doskonale! Każda z zaprojektowanych przez nich sztuk odzieży jest sama w sobie dziełem sztuki. To bardzo awangardowe projekty. Pierwszy raz usłyszałam o nich przy okazji pokazu z modelkami kroczącymi po wybiegu w kreacjach, w których wyglądały tak, jakby leżały w łóżku. To jest właśnie to, co kocham w modzie najbardziej – inspiracje. Viktor&Rolf należą w tej kwestii do ścisłej czołówki.

Viktor&Rolf od lat pokazują piękno i ciało w surrealistyczny sposób. Ich projekty są niekonkwecjonalne, zaciera się w nich granica pomiędzy sztuką a modą. Jaką rolę odgrywa w Twoim życiu sztuka?

Hanne: Sztuka jest dla mnie niezwykle istotna. Jest to element większej całości, wszystko na swój sposób jest sztuką, można ją dostrzec w drobiazgach.

Jak ważne jest dla Ciebie świadome podejście do mody?

Hanne: W czasach gonitwy za trendami uważam, że recykling ubrań jest wspaniałym pomysłem. W każdym sezonie pojawia się coś nowego, więc dlaczego nie wykorzystać do tego tkanin z odzysku? To podejście przyjazne dla środowiska, a do tego jakie kreatywne.

W jaki sposób starasz się działać proekologicznie na co dzień?

Hanne: Praca modelki wymaga ode mnie ciągłych podróży, więc w tej kwestii trudno mi coś zmienić. Staram się jednak wprowadzać drobne zmiany w codziennym życiu: zużywać mniej plastiku i mniej wody, wyłączać urządzenia elektroniczne, gdy z nich nie korzystam.

Czy uważasz, że recycling odegra w modzie w przyszłych latach istotną rolę?

Hanne: Mam taką nadzieję! Mamy w tej kwestii dużo do zrobienia.

Masz jakieś tajemne porady dotyczące stylu?

Hanne: Mam wymienić jedną? “Stwórz własne zasady!”.