Sycylia jest nie tylko bliska sercu Domenico Dolce, ale również bliska portfelom klientek. Wiosenna kolekcja z krótkimi komplecikami w bakłażany i papryczki chilli zrobiła furorę w magazynach mody, polubiły ją gwiazdy i zwykłe kobiety szukające nowoczesnej recepty na seksowny styl. Od czasu tego sukcesu, Domenico i Stefano estetycznie tkwią na Sycylii, portretują ją w kampaniach i szukają inspiracji w historii i sztuce wyspy. Ich debiut w dziedzinie haute couture (Dolce & GabbanaAlta Moda) miał miejsce w czasie ekskluzywnego pokazu w Taorminie, a męską kolekcję na wiosnę 2013 prezentowali... zwykli chłopcy z sycylijskiej prowincji. Niscy, barczyści, ubrani w koszule inspirowane odzieżą do pracy w polu, naprawdę wieścili przełom w świecie mody.

Dolce & Gabbana wiosna lato 2013 - zaproszenie / fot. FB

Pokaz męskiej kolekcji był także wskazówką dla oczekujących na Fashion Week Milano. Część wzorów inspirowanych sztuką ludową Sycylii pojawiło się już w męskiej kolekcji, np. Pupi - marionetki wojowników Karola Wielkiego. Na wyspie spotkacie je w Opera Dei Pupi, teatrze wpisanym na listę Unesco. Drugim nadrukiem przewijającym się w kolekcji są głowy Maurów, rysowane na wzór słynnej ceramiki z Caltagirone. Do tego należy dorzucić kolczyki, torebki, a nawet ubrania z rafii i wiklinowe gorsety z kilku finałowych kreacji.

Ceramika sycylijska / fot. FB Swide/Dolce & Gabbana

Trzeba przyznać, że Zuzanna Bijoch w transparentnej sukni narzuconej na stelaż-koszyk wyglądała zjawiskowo. Jednak eksplorowanie wciąż tego samego terytorium grozi sztuką łatwego piękna, czyli po prostu kiczem. Zachwycamy się strojami Dolce & Gabbana, ale dzieli ich już tylko krok od nudy. Naprawdę boimy się, że Taormina wkrótce zmieni nazwę na Dolce, a Palermo na Gabbana.

Kartka notes ELLE.pl - Dolce & Gabbana wiosna lato 2013GALERIAz pokazu


Więcej recenzji pokazów w ELLE.pl:

Gucci wiosna lato 2013 / ImaxtreeMoschino wiosna-lato 2013 / fot. ImaxtreePrada wiosna-lato 2013/ Imaxtree