Pewnie niejednokrotnie zdarzyło się Wam zauważyć, że niektóre ciemniejsze sceny filmów czy gier są mało wyraźne. I nie, to nie jest kwestia nieodpowiedniego ustawienia telewizora w pomieszczeniu czy wada fabryczna. Klasyczne telewizory LCD mogą wyłączać tylko niektóre strefy oświetlenia, co powoduje niepożądany efekt „halo”. To sprawia, że& często wydaje Wam się, że czerń nie jest wystarczająco ciemna, a postacie zlewają się w jedną wielką plamę. 

Istnieje jednak technologia, która nie dopuszcza do takich sytuacji. Telewizory LG OLEDdziałają w oparciu o samoświecące piksele. Piksele, które świecą niezależnie, jeden po drugim. Przekłada się to na niezwykle wyraźne sceny nocne, dzięki którym żaden detal nie umknie Waszej uwadze. Gwarantujemy, że dzięki technologii OLED na nowo zakochacie się w "Lost in translation" i poczujecie prawdziwą magię nocnych widoków Los Santos. 

Jak w kinie 

Telewizory LG OLED są wyposażone w jeszcze kilka funkcji, które szczególnie przypadną do gustu kinomaniakom. Dolby Vision IQ to rozszerzony standard Dolby Vision, który automatycznie dostosowuje parametry obrazu do gatunku oraz warunków panujących w pomieszczeniu. Wykorzystuje dynamiczne metadane i czujniki światła w telewizorze do wykrywania jasności w pokoju, a tym samym dostosowywania ich do wyświetlanego przez Was filmu. W telewizorach LG OLED znajdziecie& także tryb FILMMAKER™, który odpowiedzialny jest za dwa czynniki. Po pierwsze, tryb ten wyłącza efekty wygładzania ruchu czy wyostrzania obrazu, a po drugie dba o zachowanie oryginalnych proporcji, kolorystyki, a nawet liczby klatek na sekundę w Waszej ulubionej produkcji, starając się jak najlepiej odtworzyć wizję reżysera na Waszym ekranie. 

LG OLED to jednak nie tylko wybitny obraz, ale również genialny dźwięk. Technologia AI Sound Pro rozpoznaje gatunki ścieżki dźwiękowej i identyfikuje jej źródło, a inteligentny procesor α9 umożliwia odtwarzanie optymalnego dźwięku.Z kolei Dolby Atmos to standard zapewniający realistyczny dźwięk przestrzenny. Oferuje fenomenalne wrażenia dźwiękowe, przekształcając Wasz salon w prawdziwe kino. 

Dla profesjonalistów i dla amatorów 

Niezależnie od tego, czy& podczas gier staracie się utrzymać najwyższe miejsca w rankingach czy gracie od czasu do czasu i jedynie dla przyjemności, z pewnością zachwycą Was funkcje LG OLED stworzone z myślą o graczach. Czas reakcji matrycy telewizora? 1 ms! Dzięki temu nawet w grach z szybkim ruchem, takich jak wyścigi, obraz wyświetlany na ekranie nie jest rozmazany, a wszystkie szczegóły są widoczne i maksymalnie ostre. Obecność HDMI 2.1 umożliwia wyświetlanie treści 4K z prędkością 120 klatek na sekundę, a także zapewnia obsługę technologii 4K HFR(High Frame Rate), trybu ALLM (Automatic Low Latency Mode), czyli małego opóźnienia sygnału zmniejszającego input lag. ALLM zapewnia szybsze przedstawianie ruchu i płynną rozgrywkę przy najwyższej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania (do 120 klatek na sekundę). Wniosek? LG OLED są stworzone dla konsol nowej generacji, takich jak np. Xbox Series X.

Dźwięk wydobywający się z telewizora umożliwia dosłowne "zanurzenie się" w akcji, a jakość obrazu dzięki technologii HDR i trybowi HGiG nie ma sobie równych.

A jeśli już zdarzy się Wam spędzić całą noc na oglądaniu ulubionego serialu (nie oceniamy, nam też się to zdarza), to z pewnością docenicie niską emisję niebieskiego światła w telewizorach. LG OLED emitują tylko 29% niebieskiego światła, czyli aż dwukrotnie mniej niż emitują powszechnie używanie ekrany LCD. Efekt? Znacznie lepsza ochrona wzroku, co potwierdza certyfikat renomowanej firmy certyfikującej oraz badawczej TUV Rheinland. 

Więcej informacji o telewizorach LG OLED, także o modelu LG Gallery OLED TV 65GX, który otrzymał wyróżnienie Red Dot w 2020 roku, znajdziecie na stronie LG.com/pl.

Materiał powstał we współpracy z marką LG