Beosound A5 to nowy, wysokiej klasy głośnik przenośny, który łączy ponadczasowe wzornictwo Bang & Olufsen z naszą wizją dźwięku przyszłości - mówi Michael Henriksson, VP of Product Marketing. - Cieszymy się, że możemy po raz pierwszy współpracować z GamFratesi, aby stworzyć dwa projekty, które są zakorzenione w skandynawskiej estetyce - dodaje.

Beosound A5 dostępny jest w dwóch wersjach. Pierwsza, z frontem z plecionego włókna papierowego i uchwytem z jasnego dębu, przywodzi na myśl skandynawskie lato spędzone na plaży. Natomiast druga, z czarnego aluminium, w zestawieniu z osłoną i uchwytem z ciemnego drewna dębowego, kojarzy się z surowością lasu. Oba wykończenia pięknie wpasują się zarówno w przestrzenie wewnętrzne, jak i na zewnątrz, prezentując to, co najlepsze w skandynawskim designie.

Beosound A5 dostępny jest w dwóch wersjach / Mat. prasowe

Beosound A5 - nowe oblicze ikony

Beosound A5 mieści się na styku przenośnych i domowych urządzeń audio. Solidny, dębowy uchwyt pozwala na łatwe przenoszenie głośnika z jednego pokoju do drugiego, a dzięki temu, że Beosound A5 jest pyłoszczelny i ma standard wodoodporności IP65, dodatkowo można korzystać z niego na zewnątrz, niezależnie od pogody. To wszystko, w połączeniu z 12 godzinami odtwarzania muzyki i ładowaniem bezprzewodowym, sprawia, że jest to najbardziej wszechstronny głośniki marki Bang & Olufsen. Steruje się nim za pomocą intuicyjnego interfejsu użytkownika lub z poziomu dedykowanej aplikacji.

Beosound A5 / Mat. prasowe

Przy projektowaniu Beosound A5 inspirowaliśmy się zarówno kultową serią Beolit, jak i naturalnymi materiałami, kolorami i teksturami, które są charakterystyczne dla skandynawskiej przyrody - opowiada duet GamFratesi.

Delikatne, organiczne krzywizny i naturalne materiały, z których wykonano Beosound A5, nawiązują do zakrzywionych krawędzi i uchwytu głośnika przenośnego Beolit 607, wprowadzonego na rynek w 1961 roku. Na proces projektowania wpływ miało także wykończenie z drewna w Beolit 800 i Beolit 1000, pierwotnie zaprojektowane przez Jacoba Jensena między późnymi latami 60. a wczesnymi latami 70.

Od lewej: Beolit 800, Beolit 1000 i Beosound A5 / Mat. prasowe

Potężny i precyzyjny dźwięk 

Składający się z trzech głośników (nisko-, średnio- i wysokotonowego), Beosound A5 wyróżnia się zarówno pod względem wzornictwa, jak i dźwięku. Czterodrożna konfiguracja przetworników z czterema wzmacniaczami cyfrowymi wytwarza łączną moc 280 watów, która wypełni trójwymiarowym dźwiękiem przestrzennym w zakresie 360 stopni nawet bardzo duże pomieszczenia. Podczas gdy inspiracją w zakresie estetyki była seria Beolit, to zastosowane w Beosound A5 patenty czerpią z najlepszych w swojej klasie głośników Hi-Fi Beolab 90 i 50. Zaawansowana technologia kształtowania wiązki precyzyjnie kontroluje dźwięk, dostarczając wrażeń, które dosłownie przerastają oczekiwania użytkownika.

Beosound A5 / Mat. prasowe

Stworzony z myślą o długowieczności

Bang & Olufsen słynie z wysokiej jakości, trwałych produktów, a Beosound A5 nie jest wyjątkiem. Głośnik został zaprojektowany modułowo, dzięki czemu w razie konieczności można go naprawić zamiast wymieniać na nowy. W dodatku marka Bang & Olufsen zapowiedziała, że na rynku pojawią się kolejne wersje frontów - tak, aby Beosound A5 ewoluował wraz z tożsamością i stylem użytkownika.

Beosound A5 / Mat. prasowe

Dzięki platformie Mozart długowieczność Beosound A5 wykracza poza wykonanie. Oprogramowanie zapewnia najbardziej aktualne funkcje w zakresie dźwięku, sprawiając, że urządzenie jest przygotowane na to, co zaoferuje mu technologia przyszłości. Ponadto Mozart pozwala na łatwe połączenie ze sobą dwóch głośników Bang & Olufsen z obsługą tego samego oprogramowania.

Beosound A5 / Mat. prasowe

Beosound A5 jest kompatybilny między innymi Wi-Fi, Bluetooth 5.2, Beolink Multiroom, Airplay 2, Chromecast czy Spotify Connect. Marka Bang & Olufsen udowadnia tym samym, że ten głośnik to coś więcej niż tylko zwykłe urządzenie audio, które można wszędzie ze sobą zabrać.