Historia stylizacji paznokci sięga czasów starożytnych – wówczas rządzący podkreślali w ten sposób swój status. Metalowe pilniczki i nożyczki do pielęgnacji zaczęto używać na początku XX wieku, a pierwszy lakier pojawił się w 1910 roku. Mniej więcej w połowie lat 90. ubiegłego wieku pojawiły się lakiery hybrydowe. Czy nadszedł już czas na pożegnanie się z utwardzanymi lakierami? Na pewno nie! Jednak teraz hitem internetu jest klasyczne mani w duchu prawdziwej „french girl”.

Manicure, który niedługo będzie najbardziej pożądany

Trendy w manicure zmieniają się bardzo szybko, a najczęściej lansują go gwiazdy. Jednak kilka kolorów pozostaje na podium, mając status klasyków. Coraz częściej jednak pojawiają się paznokcie „sauté” lub z delikatnym kolorem. Wystarczy o nie trochę zadbać, usuwając skórki i polerując powierzchnię oraz nakładając odżywkę lub minimalistyczny lakier.

Idealnym wyborem do stworzenia mani w duchu „make-up no make-up” będzie lakier Le Vernis w odcieniu Ballerina marki Chanel. Ten trwały kosmetyk nada pięknego, olśniewającego wyglądu paznokciom. Formuła produktu jest wzbogacona o ekoceramidy z kamelii, które skutecznie wzmacniają płytkę paznokcia.

Nieco tańszą propozycję o podobnej, delikatnej barwie ma w swoim portfolio marka 1944 Paris Le Vernis. Lakier w odcieniu Alexandra jest równie olśniewający i trwały. W swoim składzie ma również drogocenne składniki, takie jak olejek jojoba, olejek z nasion baobabu, czy witaminy A i F. Kompleksowa formuła ma wielowymiarowe, pielęgnacyjne działanie – dogłębnie nawilża i wzmacnia płytkę.

Naturalny, francuski szyk paznokciom można szybko i łatwo stworzyć kosmetykiem Dior Nail Glow. Bezbarwny lakier ożywia naturalną barwę paznokci i upiększa je, dodając im subtelnego błyszczącego wykończenia. Propozycja francuskiej marki jest gwarancją subtelnego manicure na miarę modnej „french girl”.

Idealnym zamiennikiem lakieru Dior będzie.... Ulubiona odżywka do paznokci. Naszą propozycją jest produkt Sally Hansen Nailgrowth Miracle. Kosmetyk intensywnie odżywia paznokcie i je wzmacnia, a zawartość kolagenu dodatkowo przyspiesza ich wzrost. Odżywka będzie też idealnym rozwiązaniem dla posiadaczek słabej płytki – obecność keratyny skutecznie je ochroni przed pękaniem i rozdwajaniem.

Zdrowe, minimalistyczne paznokcie powoli zajmują coraz to wyższe miejsce na podium w rankingu na najpiękniejszy manicure. Nic dziwnego! W końcu na zdrowy „look” zawsze jest moda.