Światowej sławy wizażystka Fenty i Rihanny, Priscillia Ono, przeprowadziła niedawno makijażowe master class podczas nowojorskiego wydarzenia marki piosenkarki. Make-up Artist skupiła się na nowym sztyfcie Eaze Drop Blur + Smooth Tint Stick, prezentując publiczności, jak krok po kroku uzyskać „glowy look”.

Priscillia Ono wyjawia swój trik makijażowy

Priscillia podzieliła się z publicznością trikiem na to, jak najlepiej używać gąbki do makijażu. „Zanurzam ją całkowicie w wodzie, a następnie wykręcam, tak aby w środku nie pozostała nawet kropla” – powiedziała słynna wizażystka. Dodała, że oprócz tego zwija akcesorium w papierowy ręcznik, ponieważ ma być „po prostu wilgotne”. Gąbeczki nie mogą być zbyt mokre, bo mogą doprowadzić do rozdzielenia makijażu, natomiast zbyt sucha może spowodować usunięcie jego części.

Jeżeli chodzi o aplikację tym blenderem, nie była to jedyna istotna sztuczka, którą zdradziła Ono. Artystka makijażu powiedziała, że lepiej jest „odbijać” akcesorium od skóry twarzy, zamiast nim rozmywać kosmetyki. Przeciągając gąbeczkę, można zdjąć część produktu, co prowadzi do nierówności.

Oprócz odpowiedniego nakładania make-upu równie istotne jest dbanie o czystość narzędzi do jego wykonywania. Promienna skóra to przede wszystkim zdrowa skóra, dlatego tak bardzo ważne jest regularne czyszczenie pędzli i gąbeczek do makijażu.