Na ekranizację inspirującej i kontrowersyjnej historii Freddiego Mercury'ego - ikony brytyjskiego rocka czekaliśmy wiele lat. Pod koniec ubiegłego roku media obiegła informacja o pracach na filmem "Bohemian Rhapsody" w reżyserii Dextera Fletchera. Główną rolę dostał Rami Malek, 35-letni aktor znany m.in. z roli Eliotta Andersona w serialu "Mr. Robot". Poprzednio angaż do roli ikony lat 80. miał dostać Sacha Baron Cohen. Jednak komik, który grał tytułowego "Borata" nie mógł dojść do porozumienia z gitarzystą oraz perkusistą zespołu, ponieważ planował ujawnić mroczną stronę życia Freddiego Mercury'ego - skłonności do używek, alkoholu i dewiacji seksualnych.

Wczoraj w sieci pojawił się zwiastun produkcji. Zobaczcie, jak Rami poradził sobie w roli legendry rocka! 

Bohemian Rhapsody - trailer 

Historia opowiedziana w "Bohemian Rhapsody" ma dotyczyć okresu od wydania płyty "A Night At The Opera" aż do ikonicznego występu na koncercie Live Aid w 1985 roku. Trailer ukazuje ważne momenty z życia zespołu oraz samego wokalisty, m.in. nagrywanie przeboju "Bohemian Rhapsody" czy słynnej imprezy urodzinowej Freddiego. 

Bohemian Rhapsody - kiedy premiera? 

Mimo problemów na planie związanych z nieprofesjonalizmem poprzedniego reżysera - Bryana Singera, oraz jego finalnym zwolnieniem, premiera filmu odbędzie 2 listopada 2018 roku - o miesiąc wcześniej niż zapowiadano. Początkowo producenci informowali o premierze w grudniu 2018 roku. Zobaczcie oficjalny plakat filmowej biografii.