Queen na Oscarach 2019

Akademia opublikowała na swoim Twitterze miks "Bohemian Rhapsody" z "We Will Rock You" z podpisem: "Is this the real life? Is this just fantasy? Witamy Queen i Adama Lamberta na tegorocznych Oscarach!". Ta oryginalna zapowiedź oznacza jedno - kluczowy zespół dla historii muzyki, o którym powstał głośny i nominowany do statuetki film "Bohemian Rhapsody", czyli Queen, da krótki koncert na Oscarach 2019. 

Zobacz: "Bohemian Rhapsody" najpopularniejszą piosenką XX wieku!>>

W roli wokalisty zespołu ma pojawić się amerykański piosenkarz Adam Lambert, który z Queen współpracuje od 2011 roku jako formacja Queen + Adam Lambert (w jej skład wchodzą też Brian May i Roger Taylor). Muzyk potwierdził informację o występie na swoim Twitterze. Co ciekawe, "Bohemian Rhapsody" o historii Freddiego Mercury'ego i zespołu Queen jest nominowany do Oscarów w kategoriach Film, Aktor (Rami Malek), Dźwięk oraz Montaż dźwięku, ale nie został doceniony za piosenkę. 

Czekacie na ten występ? W sieci pojawiły się już komentarze fanów, którzy w roli wokalisty chętniej widzieliby Ramiego Maleka na playbacku. Poniżej zobaczycie "Bohemian Rhapsody" w wersji Adama Lamberta i Queen: 

Więcej: Kto został nominowany do Oscarów 2019?>>

Oscary 2019 obejrzymy na żywo tylko w CANAL+. W nocy z 24 lutego na 25 lutego stacja będzie transmitować zarówno wydarzenia z czerwonego dywanu, jak i ceremonię wręczenia statuetek.​​ W tym roku aż trzy szanse na Oscara ma polski film "Zimna wojna", koprodukcja CANAL+.