Kolejny sukces zespołu Queen! Wytwórnia Universal Music Group ujawniła, że kultowy singiel "Bohemian Rhapsody" z albumu "A Night At The Opera" z (1975 rok) to "najczęściej odtwarzany w sieci utwór z XX wieku, a także najczęściej odtwarzana online piosenka klasycznorockowa wszech czasów". Do tej pory pierwsze miejsce należało do zespołu Journey i słynnej piosenki "Don’t Stop Believin'". Liczba odtworzeń "Bohemian..." przekroczyła już 1,6 miliarda. Kto mógłby przypuszczać, że będzie to dotyczyć piosenki sprzed ponad 40 lat?

"Bohemian Rhapsody" jest  najchętniej odtwarzaną piosenką XX wieku

Na sukces utworu "Bohemian Rhapsody" miał z pewnością wpływ film biograficzny o tym samym tytule, w którym główną rolę zagrał Rami Malek. Po pięciu tygodniach od premiery produkcja zyskała status "najbardziej dochodowej filmowej biografii muzycznej na przestrzeni dziejów." Ballada Queen była pierwszą piosenką, utrzymującą się w Wielkiej  Brytanii na pierwszym miejscu niezmiennie przez dziewięć tygodni, a to w tamtych czasach stanowiło rekord. A klip do "Bohemian Rhapsody" uznaje się za pierwszy w historii muzyki teledysk promocyjny. Wideo nagrano w zaledwie trzy godziny... W 2004 roku piosenka trafiła do galerii sław "Grammy Hall of Fame", a magazyn Rolling Stone oświadczył, że było to najlepsze wykonanie w historii rocka. To też jedyny singel, który dwukrotnie osiągnął status UK Christmas Number 1 (1975 i 1991 rok). Na przestrzeni kolejnych lat covery do "Bohemian Rhapsody" nagrali m.in. Pink, Kanye West, Robbie Williams, brytyjska Królewska Orkiestra Filharmoniczna, Montserrat Caballé (śpiewaczka nagrała z wokalistą Queen album "Barcelona"). Jednak to wykonanie Eltona Johna oraz Axla Rose na koncercie w hołdzie zmarłego Freddiego Mercury’ego w kwietniu 1992 roku uznaje się jako jedno z najlepszych coverów. 

"A więc prądy muzyki rockowej przeobraziły się w strumienie. Cieszę się, że nasze utwory wciąż są na fali!", stwierdził Brian May, gitarzysta zespołu Queen.

Zespół Queen sprzedał ponad 300 milionów albumów. "Bohemian Rhapsody" nadal jest jednym z najbardziej złożonych utworów w historii muzyki XX wieku, a za koncept odpowiadał głównie Freddie Mercury. W filmie biograficznym zrealizowanym przez BBC ujawniono, że większość piosenki Mercury napisał w swoim mieszkaniu przy Holland Road w Kensington. Wokalista zapytany w jednym z wywiadów o znaczenie kawałka odparł, że to po prostu zbiór pasujących do siebie słów, jednak fani do dziś tworzą kolejne teorie spiskowe. Gdy w 2000 roku wydano w Iranie zbiór największych hitów zespołu do płyty dodano książeczkę z tłumaczeniami i wyjaśnieniem piosenek. Jak podaje Wikipedia, zamieszczono w niej tę informację: "'Bohemian Rapsody' mówi o młodym chłopcu, który przypadkowo dokonał zabójstwa, a następnie – podobnie jak Faust – sprzedał duszę Diabłu. W noc przed egzekucją wzywa po arabsku Boga (Bismallah) i z pomocą aniołów z powrotem odzyskuje duszę z rąk Szatana (Belzebub)."