Kilka miesięcy temu zakochaliśmy się w Emmie Watson - Brytyjka wcieliła się w Bellę, główną bohaterkę w nowej wersji filmu animowanego "Piękna i Bestia". Na planie partnerowali jej m.in. Dan Stevens, Ewan McGregor, Luke Evans, Ian McKellen, Emma Thompson, Stanley Tucci oraz Kevin Kline. Była to kolejna po - "Alicji w krainie czarów", "Czarownicy" i "Kopciuszku" - fabularna wersja animacji Disneya. Teraz przyszedł czas na "Aladyna"!

Gdy tylko potwierdzono informację o tym, że powstanie kinowa wersja bajki z 1992 roku od razu dziennikarze zaczęli przewidywać kto mógłby dostać angaż. Na liście znaleźli się m.in. Dev Patel, a także Riz Ahmed. Jednak producenci zdecydowali, że to urodzony w Egipcie Mena Massoud ("Jack Ryan", "Open Heart") wcieli się w tytułowego Aladyna. Jako Dżasminę (Jasmine) zobaczymy Naomi Scott ("Power Rangers", "Lemoniada Gada", "33"), a rolę dżina otrzymał Will Smith.

"Aladyn" zostanie wyreżyserowany przez Guy'a Ritchie'ego, autora takich produkcji jak "Król Artur: Legenda miecza", "Sherlock Holmes", "Przekręt", "Porachunki" czy "Revolver". Zdjęcia mają ruszyć już w sierpniu.

O czym jest "Aladyn"? W opisie dystrybutora możemy przeczytać: "Niesforna księżniczka Dżasmina wymyka się z pałacu na ruchliwe ulice ogromnego miasta, gdzie poznaje Aladyna i jego wierną małpkę Abu. W wyniku knowań Dżafara, mrocznego doradcy sułtana, Aladyn zostaje najpierw wtrącony do więzienia, a potem wysłany na poszukiwanie tajemniczej lampy, w której znajduje się dowcipny Dżin spełniający życzenia jej posiadacza".

"Aladyn" otrzymał dwa Oscary za najlepszą muzykę i za piosenkę "A Whole New World". 

Mena Massoud i Naomi Scott zagrają w kinowej wersji "Aladyna"