1. ROZMAWIAMY Z DARIĄ ZAWIAŁOW, gwiazdą naszej okładki o tym, dokąd może zaprowadzić kobietę wielka odwaga i poczucie niezależności.

2. ZAGLĄDAMY do pracowni polskich projektantów i marek, by poznać ludzi, bez których nie miałyby szansy powstać kolekcje, ubrania i buty. Poznaj konstruktorki, krawcowe, szwaczki i rzemieślników. To oni szyją twoje ubrania!

3. MICHAŁ ZACZYŃSKI BIERZE POD LUPĘ słowo TRANSPARENTNOŚĆ. Ostatnio, najmodniejsze słowo w świecie mody od paru sezonów. Co tak naprawdę oznacza? Czy tego oczekujemy coraz bardziej od projektantów? Czym powinna być transparentność w branży mody?

4. WRACAMY DO MODY Z LAT 80. I przyglądamy się jej nowej interpretacji w stylu NEW ROMANTIC. Dworskie kokardy, bufiaste rękawy, wielkie falbany… Liczą się ubrania, w których można się wyróżnić, i w których da się tańczyć.

5. SŁUCHAMY nowej płyty Alison Mosshart i zadajemy niełatwe pytania artystce, której zdaniem 2020 to dobry rok. Dlaczego?

6. ZWRACAMY UWAGĘ NA SŁOWA. Popraw się, uśmiechnij, wyprostuj! To nie tylko irytujące uwagi, które na pewno ciągle słyszysz, ale i wieczna krytyka o groźnych konsekwencjach. I podstawy zjawiska „Women Shaming”, które dotyczy każdej z nas.

7. ZAGLĄDAMY do szafy OLI HAMKAŁO i odkrywamy w niej mnóstwo pamiątek z podróży, ekstrawaganckich projektów od projektantów, skarbów vintage i świetnych historii.

8. MAMY dla ciebie PLAN PIELĘGNACJI idealnie skrojony do twojego stylu życia i potrzeb twojej skóry. Sprawdź, co zmienić na talerzu, jakie składniki wybrać, by poczuć się lepiej i dłużej zachować młodość.

9. PYTAMY najlepsze dermatolożki, w które zabiegi odmładzania naprawdę wierzą, a których nigdy nie zrobiłyby, nawet sobie.

10. DAJEMY Ci wybór. Ten numer ELLE możesz mieć z odżywczą odżywką do włosów suchych marki InSight lub shopperem!