Modne marki 2022: najbardziej pożądane domy mody

Obiekty modowych westchnień to już nie tylko ubrania, buty, torebki i dodatki uwielbiane ze względu na design, ale też same marki - dla wielu tak zwane "lovebrandy", które cenione są równie często za styl, co za wartości i historie, jakie opowiadają w swoich kolekcjach. Najnowsza publikacja Lyst nie pozostawia złudzeń w temacie tego, co rzeczywiście podoba się tłumom i bierze na warsztat analizę branży pod kątem domów mody, po które tak naprawdę ustawiają się stacjonarne oraz internetowe kolejki klientów i klientek.

W zestawieniu "Fashion’s Hottest Brands and Products Q2 2022" ceniony serwis branżowy analizuje statystyki wyszukiwań oraz zakupów w sektorze fashion i przedstawia swoje badania w formie przystępnego raportu, który daje podgląd na to, jakie rzeczywiście marki i produkty są w danym momencie najmodniejsze.

To autorka zmysłowych sukienek Natalie Portman i stylowych swetrów Hailey Bieber. Tak wygląda Magda Butrym>>

Całość przekazuje w formie przejrzystego tekstu z infografikami, które zbudowane zostały na podstawie ich własnych badań. Z Lyst korzysta co roku  ponad 150 milionów użytkowników, którzy odkrywają, wyszukują i kupują produkty z bardzo szerokiego asortymentu, bo ponad 17 tysięcy marek i sklepów oraz 8 milionów projektów. Imponujące liczby, prawda? W ich obliczu formuła słynnego Lyst Index jest więc prosta: to badanie zachowań konsumentów, między innymi takich, jak transakcje czy współczynniki konwersji. Do tego analitycy platformy biorą pod uwagę dane wyszukiwania Google, a także wzmianki w mediach społecznościowych i statystyki zaangażowania na całym świecie w okresie trzech miesięcy. "Grupujemy też kolory oraz style i bierzemy pod uwagę globalne zapotrzebowanie na liczbę dostępnych produktów" czytamy na ich stronie. 

To tyle, jeśli chodzi o wstęp - czas na konkrety. Jakie marki znalazły się na podium i które zajęły równie zaszczytne miejsca w rankingu 10 wspaniałych? Przed Wami pożądane domy mody oraz wydarzenia i ruchy marketingowe, które zagwarantowały im popularność.

Stylizacje Jennifer Lopez z Paryża podbijają internet. Oto 7 olśniewających looków gwiazdy, które z łatwością skopiujecie 1:1>>

Modne marki: Burberry (miejsce 10)

Burberry rozpoczyna, a właściwie zamyka pierwszą 10. z awansem z 12. miejsca. Ta zmiana pod kątem zainteresowania to zasługa ubierania takich gwiazd, jak Nicki Minaj, Bella Hadid czy Naomi Campbell na Met Galę, specjalne aktywacje podczas obchodów The Queen’s Platinum Jubilee oraz wybranie Gisele Bündchen jako twarz kampanii TB Summer Monogram.

Modne marki: Diesel (miejsce 9)

Co za skok! Diesel awansował z 15. na 9. miejsce, znajdując się tym samym w zaszczytnej 10. rankingu Lyst. Ogromny wzrost zainteresowania spowodowany jest takimi wydarzeniami, jak ogłoszenie Eraldo Poletto nowym globalnym CEO, uruchomieniem nowej linii Diesel Sport, a także... stylizacje Kylie Jenner, Julii Fox i Dua Lipy, które pokazywały się w ubraniach marki.

Modne marki: Fendi (miejsce 8)

U Fendi również awans. Przyczyny? Wypuszczenie kolekcji Fendace z Versace, zaprezentowanie kolejnej na Milan Fashion Week - męskiej i bardzo udanej na sezon wiosna-lato 2023, a także podpisanie dwuletniej umowy z włoskim klubem piłkarskim AS Roma.

Modne marki: Miu Miu (miejsce 7)

Miu Miu idzie jak burza - z 10. na 7. miejsce. Co na to wpłynęło? Na przykład gwiazda "Euphorii" Sydney Sweeney, która wystąpiła w kampani torebek Wander, współpraca z Bazem Luhrmannem przy kostiumach do filmu "Elvis", a także ubranie Emmy Corrin i Maude Apatow na ostatnią Met Galę.

Modne marki: Dior (miejsce 6)

Dior bez zmian. Szlachetne 6. miejsce francuskiemu domowi mody pomogły zatrzymać współpraca z Birkenstock, kolekcja Cruise 2023 w Sewilli oraz połączenie sił z ERL przy wspólnym pokazie w Los Angeles.

Modne marki: Louis Vuitton (miejsce 5)

U Louis Vuitton spadek z 3. na 5. miejsce. To wciąż pierwsza piątka i zainteresowanie wokół marki nie słabnie. Zawdzięczać to można między innymi bardzo udanemu pokazowi Cruise 2023 w San Diego oraz wzruszającej kolekcji męskiej wiosna-lato 2023 w Paryżu (to była ostania autorstwa zmarłego Virgila Abloha). Poza tym spore zainteresowanie wzbudziło otwarcie wystawy ostatniego projektu Abloha dla Nike x Louis Vuitton - "Dream Now".

Modne marki: Valentino (miejsce 4)

Valentino pnie się w górę - w ostatnim raporcie 5., tym razem 4. miejsce w rankingu Lyst. W awansie na pewno pomogło mianowanie Alessandro Beretta na stanowisko dyrektora generalnego (CEO) na Europę, ale też wybranie Lewisa Hamiltona jako twarz kampanii "Pink PP" oraz zaprezentowanie teatralnej wystawy z okazji 90. urodzin Valentino Garavaniego.

Modne marki: Prada (miejsce 3)

Prada skok z 4. na 3.! Słynny dom mody w ostatnich miesiącach nie próżnował: zaprezentowano piękną męską kolekcję wiosna-lato 2023 w Mediolanie, wypuszczono limitowaną edycję sneakersów z Cassisusem Hirstem oraz rozpoczęto sprzedaż mody cyfrowej w świecie metaverse.

Modne marki: Balenciaga (miejsce 2)

Balenciaga z najwyższego miejsca na podium w ostatnich miesiącach spadła o jedno oczko w dół. Wciąż mimo to jest obiektem westchnień, co zawdzięcza prezentacji świetnej kolekcji wiosna-lato 2023 na New York Stock Exchange, wypuszczeniu drugiego dropu Yeezy Gap Engineered by Balenciaga, a także uruchomieniu sprzedaży limitowanych 100 par kompletnie zniszczonych sneakersów.

Modne marki: Gucci (miejsce 1)

Awans z 2. miejsca na 1. Gucci w ostatnim czasie zaprezentowało głośne kolekcje, które rozgrzały zainteresowanie wokół włoskiej marki to czerwoności. Mowa oczywiście o "Cosmogonie" Resort 2023 w Apulii, "HA HA HA" we współpracy z Harrym Stylesem oraz Gucci x Adidas. 

Lista 11 modnych rzeczy, w które warto zainwestować w sierpniu 2022. Te ubrania, buty, ozdoby i dodatki mamy na szczycie redakcyjnej wishlisty>>