ZŁOTA 44, zaprojektowana przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda, jest najwyższą wieżą mieszkalną tej klasy w Unii Europejskiej — 192 metry, 52 piętra i 287 unikalnych apartamentów. Ten prestiżowy adres zredefiniował pojęcie luksusu i zapewnia standard odzwierciedlający sukces i aspiracje Polaków. ZŁOTA 44 oferuje spektakularne widoki i światowej klasy udogodnienia, które kreują styl życia, jakiego w Polsce dotychczas nie było. My zaglądamy na 8 piętro - jedyne takie 8 piętro w Polsce!

8 piętro w apartamentowcu ZŁOTA 44!
1800 metrów kwadratowych, 25-metrowy basen, sala kinowa z symulatorem do gry w golfa, strefa SPA i 400-metrowy taras z jacuzzi, a wszystko w najwyższym standardzie wykończenia wnętrz sprawiają, że wieżowiec Złota 44 wyznacza nową jakość na rynku luksusowych nieruchomości. Wnętrza tej przestrzeni zaprojektowała  renomowana londyńska pracownia Woods Bagot. Ósme piętro wieżowca Złota 44 to największa rezydencjalna prywatna przestrzeń sportowo-rekreacyjna w Europie Środkowej!

2016 to rok ZŁOTEJ 44
Otwarcie piętra rekreacyjnego ZŁOTEJ 44 to bez wątpienia wydarzenie roku w branży luksusowych nieruchomości w Europie. Jednak o wieżowcu, który zapewni niedostępne dotąd w Polsce styl i jakość życia było głośno od początku roku.
W maju 2016 r. w ZŁOTEJ 44 apartament kupił  – Robert Lewandowski - gwiazda piłki nożnej, sportowiec, który słynie nie tylko ze swoich dokonań na boisku, ale także z mądrego lokowania swoich oszczędności – najczęściej w dobrze zapowiadające się start-upy i w wyjątkowe nieruchomości. Robert Lewandowski nie ukrywał, że do ZŁOTEJ 44 przekonała go m.in. największa w tej części kontynentu strefa rekreacyjno-sportowa.
Kilka miesięcy później na ZŁOTEJ 44 doszło do bezprecedensowej transakcji zakupu aż 72 apartamentów na niższych piętrach budynku przez niemiecki fundusz inwestycyjny Catella. Był to jednocześnie jego debiut na polskim rynku.

– Te dwie transakcje są doskonałym potwierdzeniem, że w prestiżowe apartamenty inwestują już nie tylko osoby prywatne szukające komfortowego miejsca do życia, czy dobrej lokaty kapitału, ale także międzynarodowe fundusze inwestycyjne obracające dużymi środkami w imieniu swoich klientów. Zdają sobie sprawę z tego, że wartość takich nieruchomości z biegiem lat będzie niewątpliwie rosła. Bez wątpienia obecność unikalnej strefy sportowo-rekreacyjnej ma istotny wpływ rosnące zainteresowanie klientów – mówi Michał Skotnicki, prezes Zarządu BBI Development S.A.

To był bardzo intensywny rok dla ZŁOTEJ 44 -  w grudniu 2016 roku zakończą się ostatnie prace budowlane. Stąd już prosta droga do uzyskania decyzji o pozwolenie na użytkowanie budynku w I połowie 2017 r.

ZŁOTA 44 jest przykładem zastosowania nowoczesnych i promujących zdrowy tryb życia rozwiązań, jakich dotąd nie oferował żaden luksusowy apartamentowiec w Polsce. 25-metrowy basen, SPA, w pełni wyposażona siłownia, klub fitness, sala kinowa z symulatorem do gry w golfa, pokój zabaw dla dzieci czy salon i sala konferencyjna dają mieszkańcom ZŁOTEJ 44 możliwość aktywnego spędzania czasu, relaksu lub kameralnego spotkania biznesowego tuż za progiem własnego apartamentu. Do dyspozycji mieszkańców budynku i ich gości zostanie oddany także 400-metrowy zielony taras z jacuzzi. Zgodnie z nurtem well-being, da on możliwość relaksu wśród zieleni, z widokiem na Pałac Kultury i Nauki oraz Salę Kongresową.
W ścisłym Śródmieściu stolicy pojawią się też… skrzydlaci mieskzańcy ulicy Złotej i budynku ZŁOTA 44. Inwestorzy wybudowali bowiem na tarasie specjalne budki, dzięki czemu ZŁOTA 44 wzbogaci się o nowych ptasich mieszkańców. Docelowo domki będą zamieszkane przez rodziny jerzyków.  Ptaszki te odżywiają  się chętnie owadami, które upodobały sobie życie w centrach największych polskich miast.  

Warszawa na globalnej mapie luksusowych inwestycji

 „ZŁOTA 44 wyraźnie różni się od dostępnych dotąd w Polsce nieruchomości z najwyższej półki. (…) Ten projekt zredefiniuje polski rynek nieruchomości super-premium i stanie się punktem odniesienia dla kolejnych przedsięwzięć w tym segmencie – mówi Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development SA.

Warszawa już teraz jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez inwestorów miast w Europie. Otwarcie ZŁOTEJ 44 dodatkowo sprawi, że stolica Polski nareszcie zyska miejsce na światowej mapie najbardziej luksusowych nieruchomości i przyciągnie zainteresowanie tych, którzy szukają bezpiecznych możliwości lokowania kapitału z dużą stopą zwrotu. Właśnie taką pewność dają apartamenty z segmentu super-premium. Średnia stopa zwrotu z wynajmu wysokiej jakości apartamentu w Warszawie może wynieść nawet ok. 7,5%, podczas gdy w Londynie tylko 2%-5%, w Paryżu czy Berlinie 3%-4%. Przy czym cena jaką trzeba zapłacić za tego typu produkt jest w Warszawie 8 razy niższa niż w Londynie i 3 razy niższa niż w Paryżu. Aktualnie obserwowana dynamika rozwoju warszawskiego rynku nieruchomości super-premium jest bardzo podobna do sytuacji, która miała miejsce kilka lat temu w Berlinie.

8 piętro w apartamentowcu ZŁOTA 44! GALERIA>>>>>